HavacılıkHavayoluManşetSingapore Airlines haberleri

THAI VE SİNGAPUR HAVA YOLLARININ STRATEJİK ORTAKLIĞI

82 / 100

THAI VE SİNGAPUR HAVA YOLLARININ STRATEJİK ORTAKLIĞI

THAI VE SİNGAPUR HAVA YOLLARI YENİ STRATEJİK ORTAKLIK OLUŞTURMAK İÇİN MUTABAKAT BİLDİRİSİ İMZALADI

Thai Airways International Public Company Limited (THAI) ve Singapore Airlines (SIA), yeni bir stratejik ortaklık oluşturmak için bir Mutabakat Bildirisi (MoU) imzaladı. Bu, hava yollarının kademeli olarak birbirlerinin seferlerinde daha kapsamlı codeshare uçuş yapmasına ve müşterilerine daha fazla seçenek ve değerin yanı sıra daha fazla fayda ve gelişmiş bir seyahat deneyimi sağlayan geniş kapsamlı ticari işbirliğini keşfetmesine yol açacaktır.

İlk aşamada, THAI ve SIA, Singapur ve Bangkok arasındaki uçuş hizmetlerinde birbirlerinin seferlerinde ortak uçuşlara başlayacak. THAI ayrıca gerekli onaylara tabi olarak 2023 ilk çeyreğine kadar SIA’nın Güney Afrika‘da Cape Town ve Johannesburg; Kanada’da Vancouver’ın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nde Houston, Los Angeles, New York (John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı ve Newark Liberty Uluslararası Havaalanı), San Francisco ve Seattle seferlerinde karşılıklı codeshare uçuşlara başlayacak.

singapur

Tayland ve Singapur‘un yanı sıra Avrupa, Hindistan ve Güney Batı Pasifik rotalarındaki noktaların artan hava bağlantısını desteklemek için her iki hava yolunun ağındaki noktalara ek ortak uçuş düzenlemeleri araştırılacak.

Singapur Hava Yolları CEO’su Goh Choon Phong şunları söyledi: “SIA ve THAI uzun yıllardır yakın bir ilişkiye sahip ve bu kapsamlı anlaşmayla bu bağı güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Her iki hava yolunun da sadık müşteri tabanının yanı sıra Güney Doğu Asya ve dünya çapında kapsamlı operasyonları var. Bu, ilgili uçuş merkezlerimizin büyümesini desteklemek ve müşterilerimiz için seçenek ve hizmetlerimizi geliştirmek için bir kazan-kazan fırsatıdır.”

THAI İcra Kurulu Başkan Vekili Bay Suvadhana Sibunruang şunları söyledi: “THAI ve Singapur Hava Yolları uzun vadeli bir ilişkiyi paylaştı ve iki hava yolu arasındaki bu işbirliğinin Tayland, Singapur ve ötesi arasındaki yolcuların talebini karşılayacağından çok memnunum. Ayrıca, THAI, uçuş ağının Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Güney Afrika, Avrupa, Hindistan ve Güney Batı Pasifik rotalarında daha fazla hizmet noktasına genişletilmesini sağlayacaktır. Ortak uçuş düzenlemeleri, sık uçan yolcu programı, müşteri deneyimleri, yolcu salonu erişimi ve havaalanı yer hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli hizmet alanlarında müşterilerimize büyük fayda sağlayacaktır. İşbirliği, her iki hava yolunun da Star Alliance üyesi olarak ağlarını güçlendiriyor.”

Singapur Hava Yolları Hakkında

SIA Grubu’nun tarihi, Malayan Airways Limited’in ilk uçuşuyla 1947’ye kadar uzanıyor. Hava Yolu daha sonra Malaysian Airways Limited ve ardından Malezya-Singapur Hava Yolları (MSA) olarak yeniden adlandırıldı. 1972’de MSA, Singapur Hava Yolları (SIA) ve Malezya Hava Yolları olarak ayrıldı. Başlangıçta 18 ülkede 22 şehirde 10 uçaklık mütevazı bir filo işleten SIA, o zamandan beri marka vaadinin 3 ana temelini; Hizmet Mükemmelliği, Ürün Liderliği ve Ağ Bağlantısını, sürekli olarak geliştirmeye kendini adamış dünya standartlarında bir uluslararası havayolu grubu haline geldi.

Thai Hakkında

Thai Airways International Public Company Limited (THAI), Tayland Krallığı’nın ulusal hava yolu şirketidir. 1960 yılında kurulan şirket iç hatlar, bölgesel ve kıtalararası uçuşlar gerçekleştirmektedir. THAI, Avrupa, Avustralya ve Asya rotasında 34 uçuş gerçekleştiriyor. Havayolu dünyasında 60 yılı aşkın süredir, THAI, çeşitli takdir ödülleri ile garanti edilen dünyanın en iyi havayollarından biri olmasını sağlayan seyahat boyunca yolcu konforu için güvenlik ve hizmet kalitesine odaklanmayı hedeflemektedir.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu