No menu items!
No menu items!

Latest Posts

Son Airbus A380 ilk uçuşu gerçekleştirdi

Son üretilen Airbus A380 uçağının ilk test uçuşu gerçekleştirdi.

Airbus A380, Üretici Seri Numarası (MSN) 272, ilk test uçuşu için Fransa, Toulouse Blagnac Havalimanı’ndan (TLS) yerel saatle 12: 54’te (UTC +1) (geçici olarak F-WWSH olarak kaydedildi) gerçekleştirdi.

A380 uçağının büyük müşterisi olan Emirates şu anda yukarıda bahsedilen MSN 272 de dahil olmak üzere son beş A380 teslimatını bekliyor.

Emirates’e teslim edilecek uçaklar en son üretilen Super Jumbo olacak. Aynı gün çift katlı aracın üretimi için yolun sonu olacak.

Süper Jumbo için mevcut salgın öncesinde de durum zaten olumsuz olsa da, uluslararası seyahat için talepte görülen mevcut düşüş, uçaklar için bir nakavt etkisi yarattı. Air France ve Lufthansa da dahil olmak üzere birçok jet operatörü, uluslararası seyahatle ilgili süregelen belirsizlik nedeniyle A380’lerini erken emekli etme kararı aldı.

ek 380

Bununla birlikte, tüm umutlar yitirilmiş değil. British Airways, Emirates ve Qantas da dahil olmak üzere diğer birçok havayolu, gelecekte bazı rotalarda çift katlı jet için bir gelecek görmeye devam ediyor, bu nedenle gökyüzünde A380 görmek için hala fırsat olacak.

Latest Posts

POPULER