Latest Posts

SAN TSG, SİNGAPUR HAVA YOLLARI’NIN NDC TEKNOLOJİ ORTAĞI OLDU

85 / 100

SAN TSG, SİNGAPUR HAVA YOLLARI’NIN NDC TEKNOLOJİ ORTAĞI OLDU

SAN TSG, Singapur Hava Yolları’nın Türkiye Merkezli İlk NDC Teknoloji Ortağı (Aggregator) oldu

Müşterilerine seyahat endüstrisinde online uçak bileti ve otel rezervasyon yazılımları sunan SAN TSG, Singapur Hava Yolları ile Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC Aggregator) anlaşması imzaladı. Kısa sürede Singapur Hava Holları NDC ürününü entegre etmeyi tamamlayarak, havayolunun Türkiye merkezli ilk teknoloji ortağı (Aggregator) oldu.

SAN TSG Antalya Teknokent AR-GE Merkezini ziyaret eden Singapur Hava Yolları’nın Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu ve Türkiye Satış Müdürü Mehtap Topçu “SAN TSG, SAN TourismSoftwareGroup, Singapur Hava Yolları, NDC ürünü ile entegrasyonunu tamamlamış ve havayolumuzun Türkiye merkezli ilk NDC teknoloji ortağı olmuştur. Yakın zamanda Antalya Teknokent’teki Ar-Ge Merkezi’nde bizleri ağırlayan SAN TSG yönetimine entegrasyon sürecinde gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ederiz. Önümüzdeki sürecin heyecan verici ve başarılı olacağından emin olduğumuz ortaklık için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

SanFlight Genel Müdürü Serkan Selen “SAN TSG’nin yetkinliğini ispatlamış ve sürekli büyüyen gelişmiş online uçak bileti rezervasyon yazılımı SanFlight’a Singapur Hava Yolları’nın kapsamlı NDC envanterini de ekleyerek seyahat endüstrisine benzersiz bir müşteri deneyimi sunacağız. Dünyanın en iyi uluslararası havayollarından biri olan Singapur Hava Yolları’nın yetkili NDC Teknoloji Ortağı (Aggregator) olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

SAN TSG’nin ve Singapur Hava Yolları’nın NDC yazılım ekipleri ile koordineli olarak tamamlanan entegrasyon süreci; seyahat acentelerine benzersiz bir kullanıcı deneyimi ve seyahat endüstrisi için kusursuz bir NDC rezervasyon çözümü sunuyor.

Bu anlaşma ile SAN TSG yazılım çözümlerini kullanan seyahat acenteleri uzun ve zor yazılım süreçlerini beklemeden ve çok kısa sürede projelerini yayına alabilmelerine imkan sağlamaktadır.

singapur

Anlaşma kapsamında SAN TSG’nin sunduğu çözümler, doğrudan rezervasyon başına bilet fiyatlarında 14 – 25 USD’ye varan tasarruf sağlayarak, seyahat acentelerinin havayolunun özel NDC fiyatlarına erişebilmelerine ve katma değerli ek hizmetlerini kolayca müşterilerine sunmalarına olanak sağlayacak.

Acenteler aynı zamanda en avantajlı uçuş seçenekleri için arama, rezervasyon, biletleme, iptal etme ve ek hizmet sunma hizmetlerini gerçekleştirebilecekler. Koltuk, uçak içi yemek, eğlence, wifi gibi ek hizmetlerin satışları ile müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatırken ek gelir de elde edebilecekler.

Acenteler havayolunun genişletilmiş ücret içeriğine erişebilecek, müşterilerine uçak biletlerini iade edilebilirlik, mil kazanımı, önceden rezerve edilmiş koltuk, bagaj ve yemek gibi özellikleri bir araya getirdiği özel fiyatları (Branding Fare), indirimli fiyatlar ve bu teklifleri diğer rakiplerden önce sunabilme olanağını elde edecekler.

SAN TSG Hakkında;

SAN TSG, uzman ekibi ve tecrübeli kadrosu ile online uçak bileti ve otel yazılım çözümleri sunmaktadır.

SAN TSG seyahat endüstrisinde teknoloji ve teknoloji evriminin öneminin bilinciyle 30 yıldır seyahat sektörüne özel çözümler üretmektedir.  SAN TSG sürekli değişen ve gelişen seyahat endüstrisi için offline ve online seyahat acentelerine, seyahat toptancılarına ve tur operatörlerine yeni nesil çözümler üreterek ihtiyaca özel online çözümler sunmakta olup, teknoloji ve altyapısını sektörün değişen dinamiklerine paralel olarak sürekli geliştirmektedir.

singapur

SAN TSG’nin yazılım çözümleri bugün 74 ülkede aktif bir şekilde farklı milliyetlerdeki acenteler tarafından kullanılmaktadır. Gelişmiş online uçak bileti rezervasyon yazılımı SanFlight’a ek olarak Incoming acente yazılımı olan ve halihazırda bazı üniversitelerde ders olarak eğitimi verilen “Sejour” ve tur operatörü yazılımı olan “TourVisio” lokomotif ürünleridir.

Bunların yanında muhasebe yazılımı olarak “Abacus”, B2B, B2C sistemler, web servis – XML ürünleri ve otel acente rezervasyon iletişimi olarak 5.000’in üzerinde otel ve 150 acente arasında kullanılan “Hotel2Sejour”, ayrıca SAN TSG ortaklığı ile farklı bir iştiraki olan, Paximum “Global Travel Marketplace” projesi ile SAN TSG ürünlerinin güçlerini birleştirerek global pazarda artık çok daha ses getiren işlere imza atmaktadır.

Singapur Hava Yolları Hakkında

Singapur Hava Yolları (SIA), müşterilerine zenginleştirilmiş bir deneyim sunma çabalarının bir parçası olarak, 1 Nisan 2020’den itibaren seyahat ticaret ortaklarına daha geniş bir fiyat yelpazesi ve kişiselleştirilmiş içerik sağlamaya başladı. Bu, SIA’nın KrisConnect Programını ortak platformlar aracılığıyla gelişmiş içerik ve işlevsellik sağlamak amaçlı ve yeni dağıtım teknolojisinden yararlanarak genişletmesi ile oldu. 2018’de KrisConnect’i piyasaya sürerek SIA, bu yeni teknolojiden yararlanan ilk havayollarından biri olmuştur.

KrisConnect Programına katılan seyahat acenteleri, geliştirilmiş pazara hizmet sunma hızından, kişiselleştirilmiş içerik dahil olmak üzere en geniş fiyat ürünleri yelpazesine erişimden, paketler ve anlaşmalı ücretler gibi müşterilerine özelleştirilmiş ürünler sunma yeteneğinden yararlanacaktır. Bu da artan kişiselleştirme seviyeleri ve KrisFlyer statüsünün tanınması yoluyla müşteriler için rezervasyon deneyimini yükseltir.

KrisConnect Programı, endüstri tarafından geliştirilen Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) standartları dahil olmak üzere Uygulama Programı Arayüzü (API) teknolojisinden yararlanır.

NDC, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından tanıtılan ve endüstrinin mevcut envanter dağıtım sınırlamalarından bazılarını ele alan endüstri destekli bir standarttır. Üçüncü taraf kanallarının yeteneklerini havayolunun web sitelerininkilerle eşleşecek şekilde tamamlayarak daha çevik ve verimli bir dağıtım sistemi oluşturur ve bu tür sitelerde rezervasyon yapan müşteriler için teklifleri iyileştirir.

KrisConnect Programı, IATA’nın Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) programındakiler gibi Uygulama Programı Arayüzleri (API) teknolojisinin yanı sıra diğer tescilli API’leri kullanır ve bunları harici tarafların kullanımına sunar. API’ler, ortaklara uçuş rezervasyonlarının yapılması ve yönetilmesi, uçuş durumu bilgilerinin kontrol edilmesi, KrisFlyer ile ilgili bilgilerin sağlanması ve daha fazlasını içeren bir dizi işlevsellik sunar.

Latest Posts

POPULER