Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkİGA Haberleri

Ramazan’ın Ruhu Bu Yıl İGA İstanbul Havalimanı’nın Dışına Taşıyor

86 / 100

Ramazan’ın Ruhu Bu Yıl İGA İstanbul Havalimanı’nın Dışına Taşıyor

 

Havacılık sektöründe, dünyanın en iyileri arasında yer alan ve yolcularına sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerle ön plana çıkan İGA, Ramazan ayı boyunca sürecek ve bu kutsal ayın ruhunu yaşatacak bir dizi etkinliğe İstanbul Havalimanı’nda ev sahipliği yapıyor. İGA, Türkiye olarak buruk geçirdiğimiz bu Ramazan’a özel olarak afet bölgesine gönderdiği İGA Ramazan tırıyla depremzedelere desteğini sürdürmeye devam ediyor.

 

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı; bölgedeki en önemli aktarma merkezi olma özelliğini taşıyan İGA İstanbul Havalimanı, yolcularına sunduğu hizmetlerle fark oluşturmaya Ramazan ayında da devam ediyor.

 

İGA, hem İstanbul Havalimanı terminalinde hem de depremin etkilediği bölgelerde, ziyaretçilerine ve depremzedelere tüm maneviyatıyla geleneksel kültürümüzü yansıtan bir havada Ramazan ayını yaşama imkânına kavuşturuyor.

 

Yaşadığımız deprem felaketlerinin ardından İGA Ramazan tırı Hatay, Kilis, Gaziantep, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman illerimizi dolaşarak, hediyeler ve etkinliklerle bu Ramazan’da afetzedelere moral desteğini sürdürecek.

ramazan, iga

Sertab Erener’den Ramazan’a özel yeni şarkı

 

Bu Ramazan’a özel olaraksa Sertab Erener, Ramazan filmine özel olarak sözlerini de kendi yazmış olduğu şarkısını seslendirdi. Ramazan’a özel bu güzel eser, an itibariyle YouTube’da ve diğer sosyal medya mecralarında izlenebiliyor. İstanbul Havalimanı’nda ise “İstanbul” yazısının önünde dönme dolap, atlı karınca, trambolin gibi aktivitelerin olduğu lunapark çocuk yolcuları bekliyor.

 

Yine İç Hatlar’da Ramazan Köyü konseptini geliştiren İGA, Keraban Ağa Sofrası ve Müzesi’yle de yolcularını karşılarken, Dış Hatlar Pasaport sonrasında da kurduğu Ramazan Köyü ile de yurtdışından gelen ya da yurtdışına giden yerli ve yabancı misafirlerine Ramazan ruhunu tanıtmış oluyor.

 

Ramazan Köyü’nde ise Mihri Hanım VR Deneyimi, Bilge Ay’ın çocuklarla yarışmaları, Hacivat ve Karagöz atışmaları, Davulcu Ali Kuka ile Maniler, Meddah Güler Hanım ile masallar ve Kavuklu ile Pişekâr gibi hem geleneksel hem de yenilikçi Ramazan etkinlikleri bulunuyor.

ramazan

Dijital ekranlara, havalimanı girişine, havalimanı giriş/çıkış kapılarına “Ramadan Kareem” yazısı ve konsepte uygun süslemeler asılırken İstanbul Havalimanı’nda bu mübarek ayda Ramazan ruhu maneviyatına en uygun şekilde idrak ediliyor.

 

Ramazan 2023 konseptinde karakter tasarımları Brezilyalı sanatçı Jonas Pina tarafından çalışıldı. Kendisinin yönlendirdiği süreçte Brezilyalı Miagui Animations ile süreci yürüten İşletmeci, diğer yandan da Türkiye’den Animascope ile bu yoğun üretim sürecini destekledi. Brezilya’dan, Meksika’dan ve Türkiye’den birçok sanatçının birlikte çalıştığı projede, tipografiyi ise Fatih Hardal çalıştı.

 

ramazan

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu