Latest Posts

ÖZEL JET SEYAHATİNE İLİŞKİN 3 ŞEHİR EFSANESİ

Özel jet, cazibe ve lüks çağrıştıran ikonik bir simgedir. Fakat bu özel jet seyahati ile ilgili yanlış bir kanı yaratabilir, özellikle de sektöre uzak olanlar arasında.
Bazı gezginler, özel jet seyahatinin onlara olmadığını düşünebilir, ama özel havacılığın daha şeffaf, daha erişilebilir olmasını sağlayarak konuyu daha iyi anlatabiliriz. Özel jet seyahati ile ilgili bilinen en büyük üç yanlış:

1- ÖZEL JETLER SADECE ZENGİN ve ÜNLÜLER İÇİNDİR

Evet, paparazziler sayesinde Hollywood yıldızları düzenli olarak özel jetlere biniyorlar. Ve evet, yüksek profilli kişiler, özel havacılık tarafından sunulan gizliliğin keyfini çıkarıyor. Fakat gerçekte, çoğu özel jet müşterisi kraliyet mensubu veya ünlü kişiler değildir. Özel uçuşların% 50’den fazlası iş amaçlı kullanım içindir. Üst düzey  yöneticiler için, yoğun programlarında özel jetin verimlilik avantajları cazip olabilir.

Özel havacılık bir havayolu uçuşundan daha lüks bir seyahat deneyimi sunarken, çoğu zaman çok fazla zaman kazandırıyor. Çok bacaklı ve sıkışık bir şekilde planlanmış bir iş gezisi için, talebe bağlı güzergah düzenlemesiyle havayolu şirketleriyle 2 veya 3 günde yapacağınız seyahati bir güne sığdırarak geç akşam uçuşuyla evinize dönebilmeniz,  tek bir günde çok fazla işletme değeri elde edebilmeniz anlamına gelir.

Bazı insanlar özel jetle uçmanın havayolu bileti için yaptığı maliyetten çok daha pahalı olduğunu düşünüyor. Evet, özel jet neredeyse her zaman bir havayolu koltuğundan daha pahalıdır, ancak Avrupa’daki küçük bir jet (4 koltuklu) bir saatlik uçuş için yaklaşık 3.000 £ ‘dan başlar. Ve unutmayın maliyet her zaman tüm uçak içindir, koltuk başına değil.

2- JET SATIN ALMAK KİRALAMAKTAN DAHA İYİDİR

Aslında özel bir jet satın almak kiralamaktan daha pahalı ve daha az esnektir!

Kendi özel jetinize sahip olmak sizin için bir rüya olabilir, ancak hemen hemen herkes için bir fantezi olarak kalmalıdır. Uçak edinmek çok pahalı ve zaman alan bir satın alma işlemidir.Neredeyse her özel jet müşterisi için, kiralama yapmak daha akıllıcadır. Sürekli bakım ve amortisman masraflarıyla – evrak işlerinden bahsetmiyoruz bile – özel jet satın almak çok büyük bir iştir.

Kiralama – yani belirli bir yolculuk için bir uçak kiralama – size daha az güçlük ve daha fazla esneklik kazandırır. 7000’in üzerinde küresel özel jeti seçerek kiralayabilir, böylece her uçuş için en uygun uçağı en uygun maliyetle seçersiniz.

3- ÖZEL JETLE SEYAHAT EDERKEN DE GÜVENLİK SIKINTILARI VE GECİKMELER YAŞARSINIZ

Bu yaygın bir yanlış anlaşılmadır. Birçok kişi, özel jetle seyahat ederken, güvenlik kontrolü için ana terminale gitmeleri gerekeceğini sanıyor.
Oysa ki havaalanlarının çoğunun, “Genel Havacılık Terminali” olarak adlandırılan özel jet yolcuları için özel bir terminali var. Aynı güvenlik önlemleri, özel jet yolcularına da ticari uçuşlarda olduğu gibi uygulanırken bu süreç çok kesintisiz ve hızlıdır, bazen yolcular bunun farkına bile varmazlar.

zel jet JETFORME 3

Latest Posts

POPULER