Latest Posts

Havayolu Şirketleri Desteklenmeli

Katar Havayolları (Qatar Airways) CEO’su Ekber El Bekir, hükümetleri hava yolu şirketlerini desteklemeleri için uyardı.

Havayolu şirketleri için henüz kötü günlerin geride kalmadığı gibi hükümetlerin hava yolu şirketlerini desteklemediği taktirde de en kötüsüne hazırlıklı olmak gerekir dedi.

Qatar Airways CEO‘su Ekber El Bekir, sadece Qatar Airways için değil hiçbir havayolu şirketi için en kötüsünün geride kalmadığını belirterek, hükümetleri hava yolu şirketlerini desteklemeleri için uyardı.

“Yakında Avrupa’da başka kurtarmalar olacak, dünya genelinde başaka çöküşler de yaşanacak” diye konuşan El Bekir, “İkinci dalga nedeniyle bunları göreceğiz, ikinci dalganın ilk dalgadan çok daha şiddetli olacağını düşünüyorum” dedi.

Qatar Airways, Suudi Arabistan liderliğindeki bir grup Körfez Arap ülkesinin uyguladığı ambargo kısıtlamaları, hem salgın hem de devam eden karantina önlemleri nedeniyle 2019-2020 mali yılında 1,9 milyar dolarlık rekor bir zarar açıkladı.

Qatar Airways CEO’su Ekber El Bekir, “Kayıplarımızın devam edeceğini söylemeliyim çünkü dünyadaki her bir havayolu, taşıyacak daha fazla yolcu kalmadığı için para kaybetmeye devam edecek” dedi.

a350 1000 and a350 900 qatar

Latest Posts

POPULER