Hava Kargo Hakkında Herşey
Turizm

GUJARAT EYALETİ VE HİNDİSTAN YEMEKLERİ TÜRSAB’IN EV SAHİPLİĞİNDE SEYAHAT ACENTALARINA TANITILDI

67 / 100

GUJARAT EYALETİ VE HİNDİSTAN YEMEKLERİ TÜRSAB’IN EV SAHİPLİĞİNDE SEYAHAT ACENTALARINA TANITILDI

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye ile farklı ülkeler arasındaki turizm hareketlerini geliştirmek için hayata geçirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Gujarat Turizm Ofisi katkıları ve TÜRSAB iş birliği ile düzenlenen ‘Gujarat Eyaleti Turizm, Kültür ve Hint Mutfağı Tanıtım Etkinliği’, 31 Mart 2023 tarihinde TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

TÜRSAB’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Hindistan’ın plajları, tapınak kasabaları, tarihi başkentleri ve doğal yaşam alanları ile ünlü Gujarat Eyaleti ile Hint Mutfağı tanıtıldı. Etkinliğe; Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Virander Kumar Paul ve eşi Rachelina Booth, Hindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Eker, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yıldırım Taş ve Esra Başeskioğlu, TÜRSAB Disiplin Kurulu Başkanı İbrahim Canatan, TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Özgür Ildır Öksüz, TÜRSAB Denetim Kurulu Üyesi Tülay Salihoğlu, TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Başkanları Murat Güleryüz, Yüksel Türemez, Gürkan Özcan, TÜRSAB Genel Sekreteri Timur Alp Bayrak, TÜRSAB Kültür İhtisas Başkanı N. İlham Seyyale, Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Erdal Çeri, Dış Turizm İhtisas Başkanı Kemal Ertem, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Grup Başkanı Nergis Büyükkınacı katıldı. Basın mensupları da yer aldığı etkinliğe, Türkiye’den katılan seyahat acenta temsilcilerinin ilgisi de yüksekti.

GÜNAYDIN: “HİNDİSTAN’A GİDEN TURİST SAYISININ ÇOK ÜST SEVİYEYE ÇIKMASINI AMAÇLIYORUZ”

Etkinlikte açılış konuşması yapan TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, “TÜRSAB olarak biz, turizmin karşılıklı olarak gelişimini hedefleyen bir perspektifle hareket ediyoruz. Dolayısıyla Hindistan’a giden vatandaşlarımızın sayısının mevcut seviyelerin çok daha üzerine çıkmasını amaçlıyoruz.
Tanıtım sloganı “Incredible India” olan Hindistan, eşi benzeri olmayan çok özel bir destinasyon. Türkiye’den çok sayıda vatandaşımızın da Hindistan’ı görmek istediğini biliyoruz. Bu ilgiyi daha da canlandırmanın yolu ise seyahat acentalarının çalışmalarından geçiyor” diye konuştu.

“BİLET FİYATLARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Hindistan’a yönelik tanıtım etkinliklerinin sayısının artırılması gerektiğine dikkat çeken Günaydın, “Acentalarımızın Gujarat’ı daha yakından tanımasına olanak sağlayacak olan fam trip organizasyonlarının düzenlenmesi de turist akışını hızlandıracaktır. TÜRSAB olarak karşılıklı turizm hareketlerini geliştirecek çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu huzurlarınızda ifade etmek istiyorum.
Bu çerçevede milli hava yolu şirketimiz THY ile bilet fiyatlarının düşürülmesi ve Hindistan-Türkiye arasındaki uçuş seferlerinin artırılması konusundaki çalışmalarımızın devam ettiği bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

CHOUDHARY: “HİNDİSTAN, TÜRKİYE İÇİN POPÜLER BİR DESTİNASYON”

Hindistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary ise açılış konuşmasında “Bugünkü etkinliğin amacı, Hindistan’ın eşsiz kültürü, muhteşem mimarisi, sayısız turizm destinasyonu, lezzetli mutfağı, büyük ekonomik ve ticari potansiyelini sergilemektir. 28 eyaleti ve 8 birlik bölgesi boyunca büyük bir çeşitliliğe sahip olan Hindistan, Türk halkı için popüler bir destinasyondur. Her yıl çok sayıda kişi, özellikle iş ve turizm için Türkiye’den Hindistan’a seyahat etmektedir.” şeklinde konuştu.
Gujarat’ın, Hindistan’ın Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi lideri olan Mahatma Gandhi’nin memleketi olduğuna dikkat çeken Choudhary, “Etkinliğin sonunda, Gujarat Eyaleti hakkında; hangi destinasyonları ziyaret edeceğiniz, bir sonraki seyahatinizde hangi yiyeceklerin tadını çıkaracağınız, nasıl ticaret yapacağınız, nereye yatırım yapacağınız hakkında biraz bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.” dedi.

No alternative text description for this image

GUJARAT DESTİNASYONLARI VE HİNT MUTFAĞI TANITILDI

Açılış konuşmalarının ardından Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Profesör Abrar Ali SAIYED ile Hindistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Virander Kumar Paul bir sunum gerçekleştirdi. Etkinlikte, dünyanın en büyük Asya aslanlarının yaşam alanı ve ilk deniz milli parkına sahip Gujarat’ın turizm noktaları tanıtıldı.
Sunumların ardından Hint yemeklerinin de sunulduğu iftar yemeğine geçildi. İftar yemeğinde; Hint Mutfağına ait Dabeli, Sev Tomato Bhaji, Thepla, Matar Kachori, Khamam Dhokla, Khandvi, Samosa ve Jalebi misafirlere sunuldu.

GUJARAT EYALETİ VE HİNDİSTAN YEMEKLERİ TÜRSAB’IN EV SAHİPLİĞİNDE SEYAHAT ACENTALARINA TANITILDI 22 Haziran 2024No alternative text description for this image

No alternative text description for this image

No alternative text description for this image

No alternative text description for this imageNo alternative text description for this image

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu