81 / 100

Emirates, 1 milyar dolarlık yatırımla kargo kapasitesini genişletiyor

Küresel hava taşımacılığı endüstrisinde lider olan Emirates SkyCargo, 2022 yılında iki yeni Boeing 777F’yi filosuna katacağını ve ayrıca 2023 ve 2024 yılları arasında havayolunun Boeing 777-300ER yolcu uçaklarından dördünü kargo uçağına dönüştüreceğini duyurdu.

emirates, kargo, sky cargo

Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum şunları söyledi: “Son iki yılda küresel topluluklar ve ekonomiler, tedarik zinciri bağlantısının ve hava kargo kapasitesinin müsaitliğinin önemini fark etti.

“Emirates, geniş gövdeli filomuzun mevcut kapasitesiyle, küresel erişim ağımız ve Dubai merkezimizdeki gelişmiş altyapıyla, temel malları küresel müşterilere ve tüketicilere sunmada kilit bir rol oynuyor.

“Bugün, kargo uçağı kapasitemizi daha da genişletmek için 3,6 milyar AED (1 milyar ABD Doları) tutarında bir yatırımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu, müşterilerimizin gereksinimlerini destekleme taahhüdümüzün altını çiziyor ve gelecekteki büyümemizi ve dünyanın en büyük hava kargo taşıyıcılarından biri olarak statümüze olan güveni yansıtıyor.”

Emirates SkyCargo, Boeing ile sırasıyla Nisan ve Haziran 2022’de teslim edilecek iki yeni Boeing 777-F uçağı için satın alma anlaşması imzaladı.

Emirates SkyCargo, Boeing 777-F’nin lansman müşterisiydi ve uçak, 2009’dan beri taşıyıcının operasyonlarının merkezinde yer alıyor.

İki yeni kargo uçağının eklenmesi, Emirates SkyCargo’nun operasyonlarına daha fazla çeviklik ve esneklik sağlayacak.

Boeing Ticari Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ihssane Mounir, “Emirates’in küresel ağının omurgası olarak 777 Freighter’a bir kez daha güven duymasından onur duyuyoruz” dedi.

“Dünya çapında 777 yolcu ve kargo uçağının en büyük operatörü olan Emirates’in başarısı, 777’nin pazar lideri verimliliğinin, gelişmiş sürdürülebilirliğinin ve inanılmaz menzilinin bir kanıtıdır.”

Emirates SkyCargo, İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) ile dört Boeing 777-300ER yolcu uçağının tam kargo uçaklarına dönüştürülmesi için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma ayrıca sonraki dönemde daha fazla Boeing 777-300ER dönüştürme seçeneği de içeriyor.

Dört uçağın dönüşüm programı 2023’ün başlarında başlayacak ve her bir uçağın sürecinin tahmini beş ay sürmesiyle, 2024’te sonuçlanacak.

İçerik:caasint.com

sky cargo, kargo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here