No menu items!
No menu items!

Latest Posts

DHL Express Türkiye, Gaziantep’teki çevre dostu yeni hizmet merkezi ile büyümeyi sürdürüyor

81 / 100

DHL Express Türkiye, Gaziantep’teki çevre dostu yeni hizmet merkezi ile büyümeyi sürdürüyor

DHL Express Türkiye, Gaziantep’teki hizmet merkezini çevre dostu teknolojilerle yenileyip servis kalitesini artırarak hem DHL Express’in sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyor hem de Türkiye’deki yatırımlarını büyütmeye devam ediyor. 

DHL Express Türkiye, kuruluşunun 40’ıncı yılında Türkiye’de 100 milyon euro’ya varan yeni hizmet merkezi yatırımlarıyla hizmet kalitesini yükseltiyor. 8 Kasım’da açılan Gaziantep’teki yeni DHL Express Hizmet Merkezi sayesinde bölgede kapasite artışı sağlanacak ve DHL Express müşterilerinin uluslararası lojistik talepleri daha hızlı yanıtlanacak. 

Yaklaşık otuz yıldır Gaziantep’te faaliyet gösteren DHL Express, şirketin gönderi hacimlerindeki 2026 büyüme öngörülerine göre kapasite planlaması yapılarak yeni ofisine taşındı. 490 bin euro’luk yatırımla hayata geçirilen Gaziantep Hizmet Merkezi ile operasyon alanı iki kat büyütülürken tesiste yer alan otomatik ölçüm cihazı sayesinde paketlerin ebatları hızlı ve otomatize olarak ölçülebilecek. 

Yeni Gaziantep Hizmet Merkezi kendi enerjisini üretebiliyor

dhl express

Yeni Gaziantep Hizmet Merkezi, DHL Express’in nisan ayında yayınladığı Karbondan Arındırma Yol Haritası’ndaki sürdürülebilirlik hedeflerine uygun teknolojilerle donatıldı. Merkezdeki çevre dostu teknolojiler sayesinde Yeni Gaziantep Hizmet Merkezi solar paneller aracılığıyla kendi enerjisinin tamamını üretebiliyor ve mevsim durumuna göre yüzde 75 ila yüzde 100 oranında enerji ihtiyacı, solar paneller vasıtasıyla karşılanabiliyor. DHL Express’in sürdürülebilirlik hedeflerine paralel olarak ayrıca bölgedeki araçların üçte biri de elektrikli hale getirildi. 

DHL Express Türkiye, Anadolu’daki ihracatçıların çözüm ortağı olmaya devam ediyor 

Yeni hizmet merkezi yatırımlarını değerlendiren DHL Express Türkiye Anadolu Yer Operasyonları Müdürü Asil Bütün, “DHL Express Türkiye’nin yeni yatırımları ile Anadolu’daki müşterilerimizin taleplerine her geçen gün daha hızlı yanıt vermekten mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılarken kullandığımız teknolojilerle onlara en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.” dedi. 

DHL Express Türkiye Saha Satış Kanal Müdürü Ülkü Dörtcan da DHL Express’in büyüme hamlelerinin Türkiye’nin ihracatındaki önemli rolüne şu ifadelerle dikkat çekti: “DHL Express Türkiye, yeni hizmet merkezleri ile Anadolu’daki ihracatçılarımızın lojistikte çözüm ortağı olmayı sürdürüyor ve onları dünyaya bağlıyor.” 

DHL – Dünyanın lojistik şirketi 

DHL, lojistik sektörünün lider global markasıdır. DHL bünyesinde yer alan birimlerimiz, ulusal ve uluslararası koli teslimatından e-ticaret gönderi ve taşımacılık çözümlerine, uluslararası ekspres kara, hava ve deniz yolu taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine uzanan benzersiz bir lojistik hizmetler portföyü sunar. Dünya çapında 220’yi aşkın ülke ve bölgede yaklaşık 570 bin çalışanıyla DHL, insanları ve firmaları emniyetli ve güvenilir biçimde birbirleriyle bağlantılandırarak global ticaret akışlarının sürdürülebilir olmasını sağlar. Teknoloji, yaşam bilimleri, sağlık, mühendislik, üretim & enerji, perakende ve otomotivin de aralarında bulunduğu pek çok büyümekte olan pazar ve sektöre özel çözümleriyle DHL, büyük bir kararlılıkla “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlanmıştır. 

DHL, Deutsche Post DHL Group’un bir parçasıdır. Grup, 2020 yılında 66 milyar euro gelir elde etmiştir. Gerek sürdürülebilir ticaret uygulamaları gerekse topluma ve çevreye karşı duyduğu sorumlulukla Grup, dünyaya pozitif katkı sağlar. Deutsche Post DHL Group, 2050 itibarıyla sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. 

dhl express

Latest Posts

POPULER