Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluTurizm

China Southern, Guangzhou-İstanbul İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

78 / 100

China Southern Airlines’dan Guangzhou-İstanbul İlk Uçuş Gerçekleşti

İstanbul, 27 Haziran 2024 – Çin’in en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan China Southern Airlines, Guangzhou’dan İstanbul’a ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. “CZ8065” sefer sayılı uçuş, bugün itibarıyla İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

China Southern, Guangzhou-İstanbul İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi 20 Temmuz 2024

Yeni Guangzhou-İstanbul hattı, haftada üç kez, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere düzenli seferler yapacak. Bu yeni rota, her iki şehir arasındaki uluslararası seyahat seçeneklerini önemli ölçüde artırarak, yolculara daha fazla esneklik ve bağlantı imkanı sunuyor.

China Southern, Guangzhou-İstanbul İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi 20 Temmuz 2024

China Southern Airlines yetkilileri, “Guangzhou ile İstanbul arasındaki uçuşların başladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yeni rota, bu iki canlı şehir arasındaki uluslararası seyahat seçeneklerini önemli ölçüde genişletecek.” ifadeleriyle duyuruyu paylaştı.

Guangzhou, Çin’in güneyinde yer alan ve ekonomik olarak hızlı bir şekilde büyüyen bir metropol olup, İstanbul ise hem tarihi hem de kültürel zenginlikleriyle dikkat çeken bir şehir olarak biliniyor. Yeni hat, ticari ilişkilerden turizme kadar pek çok alanda iki şehir arasında köprü kuracak.

Bu yeni bağlantının, her iki şehirde yaşayan ve çalışan insanlar için büyük bir avantaj sağlayacağı öngörülüyor.

China Southern, Guangzhou-İstanbul İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi 20 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu