Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Amatör ve Sportif Havacılıkta Yeni Dönem; Hava Kampüsleri Geliyor…

78 / 100

Amatör ve Sportif Havacılıkta Yeni Dönem; Hava Kampüsleri Geliyor…

Amatör ve Sportif Havacılık Toplantısı, 1 Temmuz 2024 tarihinde İstanbul’da Türk Sivil Havacılık Akademisi’nde düzenlendi. Toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Genel Müdür Kemal Yüksek ve DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin başta olmak üzere, amatör ve sportif havacılık temsilcileri ile ilgili yetkililer katıldı.

Bakan Yardımcısı Enver İskurt, amatör ve sportif havacılığın gelişimi için önemli adımlar attıklarını vurgularken, “Hava Kampüsü” projesini tanıttı. Bu projeyle, amatör ve sportif hava araçlarının iniş kalkış yapabileceği alanlar oluşturulacak. Mevcut 14 iniş şeridinin de bu projeye dahil edilmesiyle, Hava Kampüsleri daha geniş bir hizmet ağı sunacak.

Genel Müdür Kemal Yüksek, sürdürülebilir sivil havacılık için amatör havacılığa yapılan yatırımların önemine değinerek, yasal düzenlemelerle bu alanın destekleneceğini belirtti. DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin ise konma ve konaklama bedellerine yapılan indirimlerle amatör ve sportif havacılığın desteklendiğini açıkladı.

Toplantıda ayrıca, lisans ve tescil işlemleri, hava aracı bakımı, sertifikasyon, iniş şeritleri ve hava sahası yönetimi gibi konularda sunumlar yapıldı. Sektör temsilcileri, hava aracı bakım, iniş-kalkış meydanlarının yetersizliği ve havaalanı tarifeleri gibi sorunlarını dile getirerek çözüm önerileri geliştirdi.

Amatör ve Sportif Havacılıkta Yeni Dönem; Hava Kampüsleri Geliyor… 20 Temmuz 2024 Amatör ve Sportif Havacılıkta Yeni Dönem; Hava Kampüsleri Geliyor… 20 Temmuz 2024 Amatör ve Sportif Havacılıkta Yeni Dönem; Hava Kampüsleri Geliyor… 20 Temmuz 2024 Amatör ve Sportif Havacılıkta Yeni Dönem; Hava Kampüsleri Geliyor… 20 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu