Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluTeknolojiTHY Haberleri

Türk Hava Yolları, ‘’TKCONNECT’’ İle Yeni Bir Döneme Giriyor

81 / 100

Türk Hava Yolları, ‘’TKCONNECT’’ İle Yeni Bir Döneme Giriyor

 

Türk Hava Yolları, Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) Platformu ‘’TKCONNECT’’ İle Yeni Bir Döneme Giriyor

 

Türk Hava Yolları, seyahat acentelerine özel içerik ve hizmetler sunan Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) platformu ‘’TKCONNECT’’ ile dağıtım teknolojileri açısından yeni bir döneme giriyor. Bayrak Taşıyıcı, 1 Ekim 2024 tarihi itibarıyla TKCONNECT aracılığıyla farklılaştırılmış ürünler ve avantajlar sunacak.

TKCONNECT, Türk Hava Yolları’nın farklılaştırılmış bilet ücretleri de dahil olmak üzere, seyahat acentelerine sağladığı ayrıcalıklar; özel promosyon ücretler, görsellerle desteklenebilir zengin içerikler, fazla bagaj, koltuk seçimi, özel ekipman gibi ek hizmetlere yönelik avantajlı ücretleri içeriyor.

turk hava yollari

Türk Hava Yolları Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Ahmet Olmuştur; “Yeni dağıtım yeteneği platformumuz TKCONNECT, yolcu deneyimlerini geliştirme ve ticari ortaklarımızı destekleme misyonları noktasında önemli bir kilometre taşı olacak. Türk Hava Yolları olarak her zaman ileri teknolojiyi kullanıcı dostu olarak sunma amacımızın bir sonucu olan TKCONNECT’i iş ortaklarımızın ve seyahat acentelerimizin istifadelerine sunuyoruz.” dedi.

TKCONNECT, Türk Hava Yolları’nın geniş iş ortağı ağının ihtiyaçları gözetilerek 3 farklı olanak halinde sunuluyor. TKCONNECT Direkt Bağlantı ile IATA sertifikalı NDC API’leri aracılığıyla Türk Hava Yolları içeriğine erişim ve iş ortaklarının özelleştirilmiş uygulamalar oluşturması olanağı sağlanıyor. İçerik Toplayıcılar aracılığıyla TKCONNECT ile sektör lideri, IATA tescilli, Türk Hava Yolları sertifikalı teknoloji ortakları tarafından sağlanan kolaylaştırılmış bir bağlantı ile Türk Hava Yolları ürün ve hizmetlerine erişim fırsatı sunuluyor. TKCONNECT Kullanıcı Ara Yüzü ile ise rezervasyon, biletleme ve biletleme sonrası hizmetleri basitleştiren kullanıcı dostu web tabanlı rezervasyon portalı ile anlık ücret, envanter ve ek hizmet fırsatları sağlanıyor.

turk hava yollari

Türk Hava Yolları’nın henüz TKCONNECT’e dahil olmayan acenteleri, Global Dağıtım Sistemleri (GDS) üzerinden Türk Hava Yolları’nın mevcut içeriğine erişebilmeye devam edecek. Ancak 1 Ekim 2024 tarihi itibarıyla GDS üzerinden yapılan rezervasyonlarda dağıtım maliyetleri açısından ek ücret uygulanacak olup; farklılaştırılmış zengin içerikli ürünlerimize sadece TKCONNECT üzerinden erişilebilecektir.

TKCONNECT ile ilgilenen seyahat acenteleri, detaylı bilgiye ndc.thy.com adresi üzerinden veya Türk Hava Yolları satış ekiplerinden ulaşabilir.

turk hava yollari

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 454 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 293 uluslararası, 53 yurtiçi olmak üzere dünyada 130 ülke ve 346 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, X, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde benzersiz bir ulaşım hizmeti sağlayan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Kuruluşundan bu yana sürdürdüğü yolculuğunda İttifak, müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak en geniş ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri;

Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 184 ülkedeki yaklaşık 1.200 havalimanına 10.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortakları (Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından başka bağlantılı uçuşlar da sunulmaktadır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu