Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Firma HaberleriHavaalanıHavacılıkManşetTAV Haberleri

TAV İnşaat’ta Atama

85 / 100

TAV İnşaat’ta Atama

TAV İnşaat’ta Ümit Kazak CEO, Feride Gökalp CEO Yardımcısı olarak atandı

TAV İnşaat’da Genel Müdür Ümit Kazak İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atanırken, CEO yardımcılığı görevine de Ayşe Feride Armangil Gökalp getirildi. Değişiklikler 1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak. 

20 yıldan uzun süredir öncelikle havalimanları, havalimanlarıyla ilgili tesisler ve yüksek katlı binaların inşaatında faaliyet gösteren, kendi alanında dünyanın lider inşaat firmalarından olan TAV İnşaat’ta üst düzey yönetim değişiklikleri gerçekleşti. Şirketin kuruluşundan itibaren farklı kademelerde çalışan ve son olarak Genel Müdür görevini üstlenen Ümit Kazak, İcra Kurulu Başkanı (CEO); teklif, mühendislik ve sözleşmeler alanında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ayşe Feride Armangil Gökalp, İcra Kurulu Başkan Vekili (CEO Yardımcısı) olarak atandı. Cumhur Kaur, Ali Haydar Özak, Celal Şahin, Devrim Özlem Şavkın Orhan ve Erdoğan Karabacak da İcra Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi.

TAV İnşaat İcra Kurulu Başkanı Ümit Kazak “Geride bıraktığımız 20 yılda havalimanı inşaatı alanındaki tecrübemizle yarattığımız birikim hem Türkiye’de hem de faaliyet gösterdiğimiz uluslararası arenada tercih edilen bir marka haline gelmemizi sağladı. Yolculuğumuz bugün 3 kıtada, 14 ülkede gerek havalimanı ve ilgili tesisleri, gerekse ikonik binaların inşaatı ile devam ediyor. Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesinde 2014, 2015, 2016, 2018 ve 2019 yıllarında havalimanı inşaatı alanında ilk sırada, ilerleyen yıllarda da üst sıralarda yer alarak başarısını tescilleyen TAV İnşaat’ın geldiği konum hepimiz için gurur kaynağı olmuştur.

tav inşaat

Yeni organizasyonel yapılanmamızın şirketimizin geleceğini daha verimli şekillendireceğini ve bizleri daha çok motive edeceğini düşünüyorum. Faaliyet alanımızı genişleterek çalışanlarımızın yetenekleri ile müşteri ve paydaşlarımızın memnuniyetini daha da üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Şirketimizin kuruluşundan itibaren farklı kademelerde önemli görevler üstlenerek firmamızın bugüne kadarki gelişimine önemli katkılar sağlayan değerli yönetici arkadaşlarımız Cumhur Kaur, Ali Haydar Özak, Celal Şahin, Devrim Özlem Şavkın Orhan, Erdoğan Karabacak’ın İcra Kurulu Üyeleri olarak atandıkları yeni organizasyonun önümüzdeki dönemde şirketimizi daha da güçlendireceğine inanıyorum’’ dedi.

Ümit Kazak hakkında

14 Mayıs 1970’de doğan Kazak, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Kariyer hayatına 1992 yılında başlamış, Yapı Mühendisliği dalındaki yüksek lisans derecesini yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde 1996 yılında tamamlamıştır. 1992-2001 yılları arasında mühendislik, yapısal tasarım, maliyet kontrol konularında çeşitli projelerde çalışmış olup 2001 yılında TAV İnşaat’a katılmıştır. 2009 yılında TAV İnşaat Genel Müdür’ü olarak atanmasına kadar geçen sürede, TAV İnşaat tarafından yürütülen projelerde, proje müdürlüğü, teknik ofis, planlama, bütçe ve maliyet planlama birimlerinin yöneticiliğini yapmıştır.

tav inşaat

Ayşe Feride Armangil Gökalp hakkında

25 Mayıs 1974’de doğan Gökalp, 1991 senesinde TED Ankara Koleji Lisesi’nden, 1995 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Geoteknik konusundaki yüksek lisans derecesini yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1999 senesinde; Executive MBA derecesini Boğaziçi Üniversitesi’nde 2004 senesinde tamamlamıştır. 1995 senesinden itibaren yurtiçi ve yurdışında inşaat projelerinde çalışmış olup, 2005 senesinde TAV İnşaat bünyesinde Teklif Müdürü olarak göreve başlamıştır. Bugüne kadar teklif, maliyet kontrol ve planlama, kontrat yönetimi, mühendislik ve şirket strateji ve organizasyonunu ilgilendiren konularda çeşitli kademelerde aktif rol almıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

TAV İnşaat hakkında

20 yıldan uzun süredir havalimanları, havalimanlarıyla ilgili tesisler ve yüksek katlı binaların inşaatında faaliyet gösteren ve havalimanı inşaatı konusunda dünya liderleri arasında yer alan TAV İnşaat bugün 14 ülkede operasyonlarına devam etmektedir.. Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesinde 2014, 2015, 2016, 2018 ve 2019 yıllarında ilk 250 içersinde ve havalimanı inşaatı konusunda ilk sıralarda yer alarak başarısını tescilleyen TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin kontrat bedeli 23.65 milyar doları aştı.

Faaliyette bulunduğu bölgeler olan Türkiye, Orta Doğu, Avrupa, Afrika, Kafkaslar, Türki Cumhuriyet’lerde   önemli projelerde yer alan TAV İnşaat’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler arasında Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar ve yeni iç hatlar terminali, Gazipaşa-Alanya Havalimanı projelerii;  yurtdışında ise Katar’ın başkenti Doha’da dünyada 5 yıldıza sahip 6 havalimanından biri olan Hamad Havalimanı ve Suudi Arabistan’ın ilk özelleştirme projesi Medine Havalimanı ve Riyad Havalimanı Terminal 5, Gürcistan’da Tiflis ve Batum, Tunus’ta Enfidha-Hammamet, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid Havalimanları, Mısır’da Kahire Havalimanı Terminal 3 ve Bahreyn Havalimanı yer almaktadır.

TAV İnşaat’ın devam eden havalimanı projeleri arasında, Katar – Doha Hamad Uluslararası Havalimanı ilave konkors, Kazakistan – Almatı Uluslararası Havalimanı genişleme projeleri ile Antalya Havalimanı  bulunuyor. TAV İnşaat, havalimanlarının yanı sıra ileri teknoloji kullanımı gerektiren binalar da inşa ediyor. Dubai’de Damac Towers by Paramount, Sulafa Tower, EFT Tower, Majestic Tower ve Paris’te Charles de Gaulle Havalimanı’nda Aéroport De Paris Grubu Genel Müdürlük Binası ile Türkiye İstanbul’da Emaar Square projeleri tamamlanmıştır. Dubai’de The Address Residences Dubai Opera ve Il Primo Tower bina projeleri ise devam eden projeler arasında yer alıyor.

 

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu