Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkTurizm

Suudi Arabistan’ın havacılık ve turizm sektöründe güçlenmesi

62 / 100

Suudi Arabistan’ın havacılık ve turizm sektöründe güçlenmesi

Suudi Arabistan, yeni havayolu şirketi ve mevcut olan havayolu şirketi Saudia Airlines için Boeing’den 121 adet 787 model uçak siparişi vererek küresel havacılık sektöründe adından söz ettiriyor.

Bu gelişme, bölgedeki diğer havayolu şirketlerinin de etkileneceği bir durum yaratabilir. Körfez havayollarının en yoğun olduğu bölge Hindistan. Bu durumun Hindistan’daki havacılık sektörü üzerinde de etkisi de olacaktır.

Önceden Körfez havayolları olarak anılan şirketlerin arasına Suudi Arabistan havayolu şirketleri de eklenerek, havacılık dünyasında yeni bir tablo ortaya çıkabilir.

Suudi Arabistan’ın havacılık sektöründe güçlenmesi, turizm için yaptığı yatırımlar ve uluslararası şirketlere sunduğu cazip teklifler nedeniyle bölgedeki diğer ülkelerde ryaratacağı etkiyi bekleyip göreceğiz. Bu nedenle, Suudi Arabistan’ın bu hamlesi havacılık sektöründe rekabeti artırabilir ve diğer ülkelerin de yatırımlarını artırmasına neden olacaktır. Körfez bölgesinde Katar Hava Yolları, Airbus ile arasını düzeltti. Etihad, yeni uçak siparişleri veriyor. Emirates A380’leri yeniden etkinleştiriyor. Kuveyt Havayolları, Oman Air gibi Körfezin daha küçük oyuncuları da filolarını genişletme ve turizme odaklanıyor.

Tabi ki hiç birisi Suudi Arabistan kadar yatırım yapmıyor. Muhtemeşem yeni şehir ve şehir meydanı projeleri aktif hale getirildi.

Bu gelişmelerin sektördeki diğer havayolu şirketleri ve tedarikçileri üzerinde de etkisi olacaktır. Suudi Arabistan’ın havacılık sektöründeki yükselişi sektördeki rekabeti artıracak ve bölgedeki diğer havayolu şirketlerinin de yatırımlarını artırmasına neden olacaktır.

Suudi Arabistan'ın havacılık ve turizm sektöründe güçlenmesi 2 Nisan 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu