Latest Posts

Setur’un Sabiha Gökçen Havalimanı mağazası büyüyerek yenilendi

Setur’un Sabiha Gökçen Havalimanı gelen katındaki Duty Free mağazası büyüyerek yenilendi

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en büyük markası olan Setur Duty Free, Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gelen yolcu katındaki mağazasını büyüterek yeniledi. Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gelen yolcu katında yaklaşık 10 yıldır 2 ayrı mağaza ile yolculara hizmet veren Setur Duty Free, bu mağazalarını birleştirerek hem yaklaşık 500 metrekare daha büyük bir alana kavuştu, hem de ziyaretçilerine çok daha açık, ferah ve modern bir alışveriş deneyimi sunmaya başladı.

Setur’un yenilenen Duty Free mağazasında hem mevcut markalara daha fazla alan açıldı, hem de yeni markalara yer verme imkanı sağlandı. Yenilenen mağazasındaki kasa sayısını da 8’den 14’e çıkartan Setur, böylece çok daha ferah, zengin ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunmaya başladı. 3 fazda toplam 4,5 ay süren yenileme çalışmaları sonucunda açılan yeni Duty Free mağazası, toplam 1.444 metrekare alan üzerinde, 14 binden fazla ürün çeşidini kaçırılmayacak fiyatlarla sunuyor.

Setur’un Duty Free’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Bozkurt Atalay, “Yenilenen mağazamızda müşterilerimize yürüyüş yolları üzerinde çok daha konforlu bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. Dijital ekranlarımız üzerinden en hesaplı fırsatları tanıtarak, müşterilerimizin piyasa şartlarından çok daha uygun fiyatlar veren kampanyalarla alışverişlerini keyifli hale getiriyoruz. Avrupa’daki örneklerinin en büyüklerinden biri olan mağazamızın, İstanbul’a Sabiha Gökçen’den giriş yapan tüm misafirlerimiz için unutulmaz bir müşteri deneyimi sunmasını diliyoruz” dedi.

Bununla beraber yolcular, Sabiha Gökçen havalimanına gelmeden önce sipariş verme imkanı sağlayan seturdutyfree.com Pre-Order web sitesini de kullanabiliyor. Yolcular mağazaya geldiklerinde önceden hazırlanmış olan ürünlerinin ödemesini Pre Order Teslim ve Ödeme noktasında yaparak, alışverişlerini hızlıca tamamlayabiliyorlar.

Siteye üye olarak ön sipariş veren yolcular, ilk siparişlerinde Sabiha Gökçen Setur Duty Free mağazalarındaki avantajlı fiyatların yanı sıra ayrıca ilk siparişte ekstra yüzde 20 indirim hakkı da kazanıyor.

Alkollü ürünler ve sigara dışında, Sabiha Gökçen Setur Duty Free’de satışa sunulan parfüm, kozmetik, cilt bakımı, gıda ve şekerleme, oyuncak, butik aksesuar ve elektronik kategorisindeki tüm ürünler için ön siparişin kabul edildiği web sitesinde ön siparişler, yolcuların uçuşlarından iki saat öncesine kadar yapılabiliyor.

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer organizasyonları, outgoing ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor. 2001 yılında Türkiye’nin en büyük online kurumsal seyahat portalı BookinTurkey.com’u bünyesine alan Setur, 2017 yılında bu platformu Seturbiz.com ismiyle yenileyerek dijital alanda da önemli bir atılım gerçekleştirdi.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda, 19 bölge 45 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

1990 yılında kurulan Setair filosunda ise 14 yolcu kapasiteli 2 adet ultra uzun menzilli 2017 Model Falcon 8X ve 2015 Model Falcon 7X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet çift motorlu Leonardo (Agusta Westland) AW139 tipi helikopter ve 1 adet 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan C208 tipi deniz uçağı bulunuyor.

SAW Setur Duty Free 2 SAW Setur Duty Free 3

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.