ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Pilot Alımı Tek Çözüm mü?

66 / 100

Pilot Alımı Tek Çözüm mü?

Emekli Kaptan Pilot Engin Aksüt tarafından yazılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, “Pilot sayısını yaklaşık yüzde 20 oranında arttıracağını ve alınması planlanan 1100 pilotla artan yolcu talebine yanıt vereceklerini” açıklamıştır.

“LİYAKAT”

Sayın Bolat göreve geldiği ilk gün söz vermiş olduğu “Liyakat ilkelerini” henüz hayata geçiremedi. Bunun bugünkü politik yapı içerisinde kolay olmadığını bilmekle birlikte THY gibi başarılı bir bayrak taşıyıcı şirketimizin politik etkenlerden — olabildiğince — uzak durması gerektiğine inanıyorum. THY bünyesine yeni pilotların alınacak olması şüphesiz çok sevindirici bir haber olmakla birlikte THY içerisindeki — çok iyi bilinen — liyakatsiz kadrolar ne yazık ki geçmişte baş gösteren “Pilot” sorununun mimarları olmaya devam ederlerken yeni alınan ve/ veya eski pilotların ilk buldukları fırsatta gitmelerine neden olacaklardır. Bunun başlıca sebebi kurum içerisindeki bu liyakatsiz kadrolar ile, söz verilmiş olan “Aidiyet” olgusunu birlikte sağlamanın imkânsız olmasıdır.

“AİDİYET”

Bir pilotun şirkete olan aidiyetini arttıracağınız maaş, ikramiye veya promosyon ile artacağını düşünüyorsanız “yanılıyorsunuz”! Çünkü o pilota sizin verdiğiniz maaştan daha fazla maaş ödeyecek başka bir havayolu her zaman çıkacaktır.

Travel 3039899 640

Latest Posts

POPULER