Hava Kargo Hakkında Herşey
Köşe YazılarıKargo

Osman Ersoy’dan kırılması zor bir başarı hikayesi

73 / 100

Osman Ersoy’dan kırılması zor bir başarı hikayesi

Antalya’nın havacılık sektöründeki başarılı isimlerinden biri olan Osman Ersoy, yaklaşık 32 yıl önce Pamfilya Turizm AŞ’de kariyerine adım atmıştır. IATA verilerine göre, son 20 yılda Antalya çıkışlı hava kargo taşımalarında sürekli olarak birinci gelerek, kırılması zor bir başarı elde etmiştir.

Osman Ersoy'dan kırılması zor bir başarı hikayesi 20 Nisan 2024

1991 yılında Pamfilya Turizm’de operasyonda görev alan , sonrasında da hava kargo ve bilet departmanlarının müdürü olarak görev yapan Ersoy, 2013 yılına kadar bu görevde bulunmuştur. Antalya’nın saygın isimlerinden olan rahmetli Yaşar Sobutay’ın inanç ve katkılarıyla birlikte hızla yükselmiştir. 2013 yılında UTI’de Akdeniz bölge müdürü olarak göreve başlamış ve 2016 yılında UTI – DSV satın almasının ardından DSV Global Transport & Logistics şirketinde Antalya şube müdürü ve Güney Anadolu hava kargo müdürü olarak çalışmaya devam etmiştir.

Osman Ersoy'dan kırılması zor bir başarı hikayesi 20 Nisan 2024
Osman Ersoy’un ilk Ödülü

Ersoy, sektörde Antalya’da şubesi olmayan birçok acentaya destek olmuştur. Uzun yıllardır Akdeniz Üniversitesi Lojistik bölümü ile sürekli iletişim halinde olmuş ve gençlere staj imkanı sağlamak ve onları sektöre kazandırmak konusunda öncülük yapmıştır. Aynı zamanda birçok havayolunun hava kargo taşımalarının başlamasında desteklerini esirgememiş ve yönlendirmelerde bulunmuştur.

 

Evli ve 2 çocuk babası olan Osman Ersoy, doğma büyüme Antalya’lı olup Antalya’ya olan sevgisiyle tanınır. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Antalya, dünyanın en güzel yeridir” sözüne tamamen katılmaktadır. SKY Havayolları, Corendon Havayolları ve Pegasus Havayolları ile yapılan ilk kargo taşımasını başlatan ve Türkiye’de THY’dan sonra Pegasus Havayolları ile ikinci iskele (AYT-IST-ECN) kargo taşımasını gerçekleştiren kişi olarak bilinmektedir.

Osman Ersoy, sektördeki başarıları ve katkılarıyla tanınan sevilen bir isimdir. Onun onuruna bir haber yazmak büyük bir zevk olacaktır.

Osman Ersoy'dan kırılması zor bir başarı hikayesi 20 Nisan 2024

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu