Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavacılıkHavayolu

Hitit Romanya’da büyümeye devam ediyor

72 / 100

Hitit Romanya’da büyümeye devam ediyor

Havacılık ve seyahat teknolojilerinde dünyanın öncü markalarından Hitit, Avrupa kıtasındaki genişlemesine, Romanya’nın genç havayolu firmalarından FlyLili ile devam ediyor. 2020’de kurulan FlyLili yolcu hizmet sistemleri, operasyonel işlemler ve maliyet muhasebesi alanlarında Hitit’ten aldığı teknoloji ile uçmaya başlayacak. FlyLili ile Romanya’daki partner sayısını dörde çıkartan Hitit, yazılım çözümleri ile hem yolculara uçtan uca bir seyahat deneyimi sunacak hem de havayolunun karbon ayak izini azaltacak önlemler almasını sağlayacak.

27 Haziran 2024 / Bükreş-İstanbul – Hitit, Romanya menşeili FlyLili ile yaptığı anlaşma ile Avrupa’daki büyümesine devam ediyor. FlyLili ile Romanya’da çalıştığı havayolu sayısını dörde yükselten Hitit, ülkede faaliyet gösteren en büyük havacılık teknolojileri şirketlerinden biri oldu. FlyLili, Hitit’in teknolojileri ile bir yandan ekip ve tarife planlama ve muhasebe gibi iç operasyonlarını yürütürken, diğer yandan yolcuların tüm uçuş süreçleri ile havayolunun havalimanlarındaki kalkış kontrolünü sağlayacak.

 

Hitit’in çözümü ile emisyonlarını önceden tahmin edip, planlama yapabilecek

 

FlyLili’nin teknoloji partneri olarak Hitit’i tercih etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, aynı zamanda iş ortaklıklarının sürdürülebilirliğe olan pozitif etkisinden de çok mutlu olduğunu dile getirdi. Karaağaç: “Yeni partnerimiz FlyLili’ye bize güvenerek, bizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Rekabetçi Romen ve Avrupa pazarına hızlı bir giriş yapan Partnerimizle, hem yazılım çözümlerimiz hem de IT servisleri ve müşteri memnuniyetini öne alan hizmetlerimizle el ele yürümeye hazırız. Ödüllü yolcu hizmet sistemlerimiz dışında, havacılık teknolojilerinde fark yaratan çözümlerimizle FlyLili’ye hizmet verecek olmaktan çok mutluyuz. Bunlardan biri Crane Maliyet Muhasebesi (Crane.CA) çözümümüz.

 

FlyLili, Crane CA sayesinde operasyonlarından kaynaklanan emisyonları doğru bir şekilde tahmin ederek, emisyonları en aza indirmek için ideal filo/uçak atamaları, rota planlaması yapacak ve tarifelerini buna göre belirleyebilecek. Avrupa havacılık pazarına faydalı bir katkı sağlayacak iş birlikteliğimizin uzun yıllar sürmesini diliyorum.”

 

FlyLili CEO’su Cătălin Cotruț da Hitit ile yaptıkları iş ortaklıkları hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Teknoloji partnerimiz olarak Hitit ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği, işletme portföyümüzü tarifeli uçuşları da kapsayacak şekilde genişletme,yolcularımız ve iş ortaklarımız için kolay bir rezervasyon süreci deneyimi sağlama yolunda, FlyLili için önemli bir kilometre taşı olacak.

 

Biletleme sistemi, sadakat ve müşteri hizmetleri yönetimi, gelir ve maliyet muhasebesi, iş performans endeksi, web tabanlı kalkış kontrol sistemi, ağırlık ve denge modülünün satın alınması, süreçleri kolaylaştırmamıza ve insan kaynakları da dahil olmak üzere, kaynaklarımızı optimize etmemize olanak sağlayacak. Hitit ile omuz omuza, Romanya havacılık sektöründe olumlu bir etki yaratmaya, yenilediğimiz verimlilik ve müşteri memnuniyeti standartları vizyonumuzu yerine getirmeye hazırız.”

Hitit Romanya’da büyümeye devam ediyor 20 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu