Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Havacılıkta Yapay Zeka pazarının 2030 yılına kadar on kat artması bekleniyor

"Yapay zeka ve havacılık"

73 / 100

Havacılıkta Yapay Zeka pazarının 2030 yılına kadar on kat artması bekleniyor

FlyAI Forum 2023: “Yapay zeka ve havacılık”

EUROCONTROL, FlyAI grubu adına düzenlediği ilk FlyAI Forum’un havacılık Yapay Zeka pazarının 2030 yılına kadar on kat artması beklenmesi nedeniyle oldukça önemli olduğunu duyurdu.

Etkinlikte en son yapay zeka ve makine öğrenimi gelişmeleri ve uygulamaları, havacılıkta en iyi uygulayıcılarla birlikte incelenecek.

FlyAI, 2019 yılında Avrupa Komisyonu, EASA, ACI-EUROPE, Airbus, ASD, CANSO, EDA, Heathrow Havaalanı, Honeywell, IATA, IFATCA, IFATSEA, NATO, SESAR 3 JU ve Thales gibi önde gelen havacılık şirketleri tarafından kuruldu.

FlyAI Forum 2023, havacılıkta AI ve ML uygulamaları üzerinde çalışanlar için bir fırsat sunarken, havacılık uzmanlarının da AI’nin gelecekteki projelere nasıl entegre edilebileceğini daha iyi anlamasına yardımcı olacak.

Eurocontrol paylaşımı aşağıdadır.

Havacılık YapayZeka pazarının 2030 yılına kadar on kat artması bekleniyor. İş modellerinizi nasıl dönüştürebileceğini öğrenmek için 2 hafta sonra (20-21.04) düzenlenecek olan ilk FlyAI Forumumuza katılın.

20.04’te başlayacak 2 günlük etkinliğe şimdi kaydolun ve havacılıkta en son yapay zeka ve makine öğrenimi gelişmeleri ve uygulamalarını en iyi uygulayıcılarla keşfedin.

Bu yüz yüze etkinlik, EUROCONTROL tarafından FlyAI grubu adına düzenlenmektedir. FlyAI, 2019’da Avrupa Komisyonu, EASA, ACI-EUROPE, Airbus, ASD, CANSO, EDA, Heathrow Havaalanı, Honeywell, IATA, IFATCA, IFATSEA, NATO, SESAR 3 JU ve Thales ile birlikte başlattığımız bir girişimdir ve o zamandan beri geniş bir havacılık AI kullanıcı topluluğunu kapsamaktadır.

Havacılık alanında #AI ve #ML uygulamaları üzerinde çalışan bir mühendis, uzman, proje yöneticisi veya veri bilimci, ya da AI’nin gelecekteki projelere nasıl entegre edilebileceğini daha iyi anlamak isteyen bir havacılık uzmanı olun, FlyAI Forumu 2023, AI uygulamalarının pratik örneklerinden, en iyi uygulamalardan ve son başarı hikayelerinden ilham almak için ideal bir fırsat sunuyor.

Havacılıkta Yapay Zeka pazarının 2030 yılına kadar on kat artması bekleniyor 28 Mayıs 2024

The aviation ArtificialIntelligence market is expected to increase tenfold by 2030. Join our first FlyAI Forum in 2 weeks’ time (20-21.04) to find out how AI could transform your business models.

Sign up now for the 2-day event starting at 10:00 CEST on 20.04 to explore with top practitioners the latest artificial intelligence and machine learning developments and deployments in aviation.

This in-person event is being organised by EUROCONTROL on behalf of the FlyAI group, an initiative we co-started in 2019 with the European Commission, EASA, ACI-EUROPE, Airbus, ASD, CANSO, EDA, Heathrow Airport, Honeywell, IATA, IFATCA, IFATSEA, NATO, SESAR 3 JU and Thales – and which since then has grown to embrace a wide community of aviation AI users.

Whether you are an engineer, expert, project manager or data scientist already working on applying #AI & #ML in your aviation domain, or an aviation expert keen to understand more about how AI can be integrated into future projects, the FlyAI Forum 2023 represents an ideal chance to be inspired by practical examples of AI applications, best practices, and recent success stories.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu