Latest Posts

F1 Yarışına İlk Kez Ev Sahipliği Yapacak Katar’dan“Hız Tutkunu Paketleri”

84 / 100

F1 Yarışına İlk Kez Ev Sahipliği Yapacak Katar’dan“Hız Tutkunu Paketleri”

Katar Turizm, destinasyon yönetim şirketi 365 Adventures ortaklığıyla, Formula 1 ziyaretçilerine adrenalin dolu “Hız Tutkunu Paketlerini” sunmaya başladı. F1 Tutkunları, heyecan verici motorlu araç deneyimleri sayesinde Katar’ın denizlerini, kumlarını ve gökyüzünü en iyi şekilde keşfedecek.

Katar’da ilk kez düzenlenecek Grand Prix Yarışları, 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

Bu kez bütün yollar, Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021’e ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar’a çıkıyor. Ülkede 19-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliğin hazırlıkları sürerken Katar Turizm önümüzdeki dönem boyunca, “Hız Tutkunu Paketleri” ile tüm yarış meraklılarını aksiyon dolu bir deneyim yaşamaya davet ediyor.

Organizasyonu 365 Adventures tarafından yapılan adrenalin dolu paketler için 31 Aralık 2021 tarihine kadar rezervasyon yapılabiliyor. İçinde deniz, kum, gökyüzü ve yıldızların tüm heyecan verici deneyimlerini barındıran paketler için en az iki kişilik rezervasyon gerekiyor. Jet ski ve paratriking etkinliklerinden, süper araba kiralama hizmetine kadar her seçenek yarış tutkunlarının ihtiyaçlarına özel düzenleniyor; üstelik pit-stop olarak bir öğle yemeği de bu tekliflere dahil.

Katar Turizm’in Operasyon Direktörü Berthold Trenkel, bu atılımla ilgili görüşünü şöyle açıklıyor: “Keyifli ve uluslararası bir spor etkinliğine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, bu yeni paketlerle ziyaretçilerimizi tüm bu coşkulu motorlu araç deneyimlerine yönlendirmenin heyecanını yaşıyoruz. Turizm geliştirme projelerimiz vites yükseltiyor ve Formula 1’in bir parçası olan hız ve heyecan, ülkemizin içinde bulunduğu değişimsel yolculuğu yansıtıyor.”

Hız Tutkunu Paketlerine dahil olabilecek hizmetler:

F1 Hız Tutkunu Paketi
1. Gün – Deniz
SabahYat ile inci avı gezisi (2 saat)
ÖğlenJet ski (1 saat)
AkşamGün batımında geleneksel Arap yelkenlisi Dhow gezisi (3 saat)
2. Gün – Kum ve Yıldızlar
SabahÖğle yemeği dahil süper araba turu (24 saat)
ÖğlenATV arazi araçlarıyla tur (1 saat)
AkşamLüks kamp (glamping) konaklamasıyla çöl safarisi (20 saat)
3. Gün – Gökyüzü
SabahParatriking (20 dakika)
ÖğlenUçak / helikopter gezisi (1 saat)

365 Adventures’tan Denise Castellvi ise bu deneyim hakkında şunları söyledi: “Hız Tutkunu Paketi’ni seçen tüm ziyaretçileri bekleyen sürüş macerası, Katar’ın kış güneşi altında yaşanabilecek en iyi motorlu araç deneyimleriyle dolu. Misafirlerimiz Arap denizlerinde bir Dhow teknesiyle süzülürken Katar’ın doğal güzelliklerini içine çekecek, ardından ATV araçlarıyla kum tepelerini yaracak ve son olarak da bir helikopter deneyimiyle ülkenin muhteşem kuş bakışı manzaralarına tanık olacaklar.”

İşin uzmanlarını direksiyon başında izlemeyi seven yarış tutkunları, “Hız Tutkunu Paketini” önümüzdeki aylarda Katar’da gerçekleşecek olan motorlu araç etkinliklerden biriyle birleştirebilir. Kasım ayında ilk defa Qatar Grand Prix’ye ev sahipliği yapacak olan Losail Uluslararası Yarış Pisti, 2022’de ise MotoGP’yi ağırlayacak. 8-11 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Hot Wheels Monster Truck etkinliğine ek olarak Katar, 2023’ten itibaren her on yılda bir Formula 1 Grand Prix yarışına ev sahipliği yapacak. Ziyaretçiler, etkinliklerle ilgili güncel takvim bilgilerine bu bağlantıdan erişebilir: https://www.visitqatar.qa/en/events

Motor sporları ve etkinlikleri ülkede popülerliğini sürdürmeye devam ederken Katar, bir yandan da sürdürülebilirlik kriterlerini geliştirmeye ve elektrikli otobüslerin katılımıyla toplu taşıma sistemini daha çevre dostu hale getirmeye odaklanmış durumda. Ülkenin toplu ulaşım sistemi, 2022 yılına kadar kapasitesinin %25’ini elektrikli hale getirmeyi ve 2700 adet otobüs durağını daha kullanıma açmayı hedefliyor.

Formula 1 ve Katar’da yapılacak etkinlikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz:

www.visitqatar.qa/en/events/formula-1-race-qatar-grand-prix


Katar Hakkında:

Dünya nüfusunun %80’inin altı saatlik bir uçuşla ulaşabildiği Katar; Ortadoğu’nun kalbinde, Basra Körfezinin çevrelediği bir yarımadadır. 2020 yılında Numbeo tarafından dünyanın en güvenli ülkesi seçilen Katar, tüm gezginleri içtenlikle karşılıyor; 85’ten fazla ülkeden ziyaretçiler Katar’a vizesiz giriş yapabilir. Katar, kolayca erişilebilen ve inanılmaz bir çeşitliliğe sahip turistik mekanlara sahiptir. Ancak bunlarla sınırlı değil; Katar, Balina Köpek Balıkları ve görkemli bir ulusal hayvan olan Arap Antilobu da dâhil olmak üzere; çok sayıda fauna ve floraya ev sahipliği yapıyor. Katar’da yaşanan birçok deneyim, kültürel özgünlük ve modernitenin benzersiz bir mozaiğini oluşturuyor. Katar, ikonik müzelerden gökdelen restoranlarına; heyecan verici çöl maceralarından, “FIFA World Cup Qatar 2022™” gibi dünyaca ünlü birçok etkinliğe kadar, her gezgine ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.

Katar Turizm Hakkında:

Katar Turizm kuruluşu; Katar’ın turizm olanaklarının tanıtımından ve geliştirilmesinden sorumlu olan ve sektörün katlanarak büyümesini hedefleyen resmi bir devlet kurumudur. Katar, dünyanın dört bir yanından insanların sanat, kültür, spor ve maceraya dair eşsiz teklifleri deneyimlemek için bir araya geldiği, ailelere ve iş amaçlı misafirlerine Hizmet Mükemmelliği anlayışıyla hitap eden bir destinasyondur. Katar Turizm, turizm değer zincirinin tüm öğelerini güçlendirmeyi, yerel ve uluslararası ziyaretçi talebini artırmayı, iç yatırımlar çekmeyi ve yerel ekonomide çarpan etkisi yaratmayı amaçlamaktadır. Katar Turizm 2030 Stratejisi, 2030 yılına kadar yılda ülkeye 6 milyondan fazla uluslararası ziyaretçi getirmek gibi iddialı bir hedef belirleyerek, Katar’ı Orta Doğu’da en hızlı büyüyen turistik destinasyon haline getirmeyi amaçlamaktadır.

İnternet Sitesi: www.visitqatar.qa

qatar, f1
qatar , f1

Latest Posts

POPULER