86 / 100

Emirates, Bangkok Uçuşlarında Gökyüzüne İmzasını Atan A380 Seferlerine Başlıyor 

  • Uluslararası turistler için kısıtlamaların gevşetilmesiyle birlikte Tayland’daki seyahat noktaları için artan talep amiral gemisi A380 seferleri ile karşılanacak.
  • Bangkok’a günlük sefer sayısını üç katına çıkarmak için uçuş sıklığı artırılacak; kapasite her iki yönde haftada 4300 koltuğun üzerine çıkarılacak.

Emirates, imza niteliğindeki A380 seferlerinin 28 Kasım’da Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı’nda tekrar başlayacağını duyurdu. Uçak kapasitesinin artırılması, Tayland’ın aşı yaptırmış olan uluslararası turistlere yeniden açılmasının hemen ardından, Emirates’in, bu popüler tatil noktasını   ziyaret eden yolcu talebindeki güçlü artışı karşılamasına yardımcı olacak.

Günlük A380 uçuşları EK372/373 sefer numarasıyla gerçekleştirilecek ve havayolunun yaşadığı seyahat talebi artışına yanıt olarak Bangkok uçuşlarında ihtiyaç duyulan kapasiteyi ve sıklığı sağlayacak. Bangkok’a sefer yapacak olan ikonik Emirates A380 uçağı, First Class, Business Class ve Ekonomi Sınıfı koltuklarıyla hizmet verecek.

Kullanıma alınan iki katlı uçak, Phuket üzerinden Bangkok’a haftada beş kere EK378/379 sefer sayısıyla gerçekleştirilen ve 1 Aralık’tan itibaren sefer sıklığının artırılması planlanan uçuşlara ek olarak, halihazırda üç sınıflı Boeing 777-300ER uçağıyla günlük olarak gerçekleştirilen EK384/385 sefer sayılı mevcut seferlere takviye niteliğinde olacak.

EK372 sefer sayısıyla her gün yapılacak Bangkok A380 seferi, Dubai’den her gün 09:30’da kalkacak ve 18:40’ta Bangkok’a iniş yapacak. EK373 sefer sayılı uçuşun ise Bangkok’tan 20:35’te kalkarak ertesi gün 00:50’de Dubai’ye inmesi planlanıyor. Tüm saatler yerel zaman dilimine göredir.

Emirates, 28 Kasım’da başlayacak A380 seferleriyle birlikte Bangkok’a ve Bangkok’tan seyahat eden yolculara 30 yılı aşkın süredir hizmet sunduğu ülkeye destek olmak adına günde üç sefer sunacak. Emirates, hükümetin çalışmaları öncülüğünde turizm sektörünün toparlanmasını kolaylaştırmada çok önemli bir rol oynuyor. Artırılan kapasite ve sefer sıklığı, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan tatilseverlerin Tayland’ın başkentine seyahat etme talebini karşılamaya yardımcı olacak.

Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle, Emirates Dubai’deki merkezi üzerinden 120’den fazla noktayı kapsayan global uçuş ağındaki tercih edilen noktalara  erişim sunarak, Tayland ve bölgedeki diğer noktalarda yer alan yolcularına hizmet verecek. Ek seferler dünya çapındaki yolcularına daha fazla seçenek, cazip saat planlaması ve rahat bağlantı imkânı sağlayacak.

Dubai-Bangkok güzergahında A380 uçağıyla yapılacak ek sefer ve Phuket üzerinden gerçekleştirilen uçuş için planlanan ek seferler, Bangkok’un gelen ve giden yolcu trafiğindeki artışı karşılamak için 8600’den fazla ek koltuk sağlayacak ve bu sayı talep doğrultusunda artırılabilecek.

Bu ayın başında, Tayland, Tayland vatandaşı olmayan yolcular için kısıtlamaları kaldırdı ve 60’dan fazla ülkeden aşısını yaptırmış olan yolcuların ülkeye karantinasız giriş yapmasına izin vererek turizme destek verdi. Muaf olmayan ülkelerden gelen yolcular ise Bangkok’a varışta yapılacak negatif sonuçlu bir PCR testi ve altıncı veya yedinci günde yapılacak zorunlu test ile Tayland’a karantinasız seyahat edebilecek. Tayland’a giriş şartları ve Tayland vatandaşı olmayanlar için seyahat gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için, yolcular emirates.com.tr’deki seyahat gereksinimleri sayfasını ziyaret edebilirler.

Emirates, dünya çapında kısıtlamaların gevşetilmesine paralel olarak, amiral gemisi A380 uçağını daha fazla uçuş noktasında kullanıma sunuyor. Şirket halihazırda altı kıtada 25 şehre A380 seferleri düzenliyor. Aralık ayının sonuna kadar, uçağın sefer yaptığı şehirlerin sayısı seyahat talebindeki hızlı toparlanmayı karşılamak için 28’e çıkarılacak.

Emirates A380 deneyimi, seyahat tutkunlarının uzun zamandır favorisi olmaya devam ediyor ve ekstra koltuk mesafesi ile konforunun yanı sıra tüm kabin sınıflarındaki yolcuların keyfini çıkartabileceği, geniş içerik seçenekleri sunan, sektördeki en büyük ekrana sahip olan ödüllü uçak içi eğlence platformu ice ile beğeni topluyor. . Ünlü Uçak İçi Lounge ve Business Class’taki yatağa dönüşebilen koltukların yanı sıra First Class’taki özel süitler ve Shower Spa gibi imza niteliğinde özellikler sunan premium kabinlerde seyahat eden yolcular, yolculuk planları yaparken bu deneyimi tekrar tekrar yaşamak istiyorlar.

Emirates, Kasım 2020’de Premium Ekonomi sınıfının yer aldığı dört sınıflı ilk A380 uçağını devreye almıştı. Bu yıl Kasım ayına kadar, havayolu bu koltukların ve yeni bir görünüme kavuşan kabin iç tasarımının yer aldığı altı uçakla hizmet verecek. .

Birinci önceliği yolcularının sağlık ve mutluluğu olan Emirates, yolculuğun her adımında kapsamlı bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Havayolu ayrıca temassız teknoloji uygulaması sayesinde dijital doğrulama olanaklarını geliştirerek yolcularına IATA Travel Pass uygulamasını daha çok kullanma olanağı sunuyor.

Emirates, koşulların çok çabuk değiştiği bu dönemde yolcuların ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ürün ve hizmetlerle sektöre liderlik etmeye devam ediyor. Havayolu, sunduğu çoklu risk içeren seyahat sigortasının devamı niteliğindeki daha cömert ve esnek rezervasyon politikalarının yanı sıra yolcu sadakat programı  üyelerinin  millerini ve statülerini korumalarına yardımcı olarak yolcu hizmetleri girişimlerini bir adım ileriye taşıdı.

Yolculara, ülkelerinde yayınlanan güncel seyahat yönergelerini kontrol etmeleri ve seyahat edecekleri noktalardaki seyahat gereksinimlerini yerine getirdiklerinden emin olmalarını önerilmektedir. Dubai’ye dönen şehir sakinleri ve uluslararası ziyaretçiler Dubai’ye giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirler: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/covid-19/dubai-travel-requirements/

Emirates Hakkında:

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates’in sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan ve ücretsiz olarak sunduğu ‘Çoklu Risk İçeren Seyahat Sigortası’ 1 Aralık 2021 tarihinden itibaren ‘Ücretsiz Covid-19 Sağlık Sigortası’ kapsamında yolculara, dünyanın neresine olursa olsun gönül rahatlığı içinde seyahat etme imkânı sunuyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777- 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 17 sefer gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için: www.emirates.com.tr

emirates, a380