84 / 100

Emekliye Ayrılan İlk Emirates A380’den Özel Olarak İleri Dönüştürülen Ürünler, 2021 Dubai Havacılık Fuarı’nda Ön Siparişe Açılacak

  • Ürünlerin satışından elde edilen kazancın bir kısmı Emirates Havayolu Vakfı yararına kullanılacak.
  • Uçak dönüştürme çalışması, çöp sahası atığını ve yıkım sürecinin çevresel etkisini azaltmak için öncü bir girişimle  tamamen BAE’de gerçekleştirildi.

Havacılık tutkunları ve koleksiyoncuları artık Emirates’in ilk teslim aldığı ve göklerden emekliye ayrılan A380’den (A6-EDA) üretilen mobilya ve benzersiz koleksiyon ürünleri için ön sipariş verebilecekler.

emekli, emirates

A380’in ana tekerinden yapılan bir orta sehpa ister miydiniz? Peki ya kanattaki yakıt panelinden yapılan bir saat (isteğinize göre orijinal metalden veya cilalanmış)? Ya da sayısız Instagram paylaşımında yer alan First Class kabinin altın kaplamalı Emirates logosunu çerçeveletip duvarınıza asmak istemez miydiniz? Belki de verandanız için 24 metre yükseklikteki BAE bayrağının yer aldığı kuyruk kısmı veya A380’in lounge barı gibi daha büyük bir şeyle ilgileniyor olabilirsiniz. Bu ürünler ve çok daha fazlası havacılık geçmişine sahip benzersiz parçalar arayan koleksiyoncular ve meraklıları için tasarlanabilir ve kişiselleştirilebilir.

Emirates, emekliye ayrılan A380 uçağını parçalarına ayırmak ve başka bir amaç için kullanılabilecek ve ileri veya geri dönüştürme yoluyla başka şekilde hayat bulabilecek malzemeleri kurtarmak üzere BAE merkezli uzman şirketler  Falcon Aircraft Recycling ve iş ortakları Wings Craft ile çalışıyor.

emekli, emirates

Wings Craft Furniture Kurucusu ve CEO’su Fawaz Mohammed Ali yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emirates’in emekliye ayrılan A380’inden elde edilen benzersiz ürünleri bu yılki Dubai Havacılık Fuarı’nda sergileyeceğimiz için heyecanlıyız. Ekibimiz kanatçıklar, pencere panelleri veya uçağın dikey stabilizatör tescilinin yer aldığı özel parçalar dahil kişiselleştirilmiş ürün tasarımı seçeneklerini görüşmek üzere sahada olacak. Ayrıca simgesel A380 uçak içi barını da yenileme sürecindeyiz ve yakında çevrimiçi bir açık artırma ile satışa sunacağız.”

Falcon Aircraft Recycling Direktörü Andrew Tonks yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Uçağı parçalama çalışması, atık ve çevresel etkiyi en aza indirmek için en katı yasal yönergelere  ve en iyi uygulamaya uygun şekilde hala tesislerimizde devam ediyor. A380, anlamlı bir ikinci hayatı hak eden özel bir uçaktır. Çoğu ileri dönüştürme projesi sadece seri üretim perakende ürünleri sunuyor ancak, Emirates A380’in o kadar çok ikonik özelliği var ki, kişiselleştirilmiş tek seferlik parçalar için de talep olacağına inanıyoruz. Yeni parçalar ve malzemeler elimize geçtikçe daha fazla benzersiz ürün sunmak için Wings Craft ile yakın temas halinde çalışıyoruz, bizi takip etmeye devam edin.”

Wings Craft ve Falcon Aircraft Recycling, Emirates Havayolu Vakfı ile birlikte, emekliye ayrılan Emirates A380’den üretilen ürün ve koleksiyon ürünlerinin ilk partisinden örnekleri, Dubai Havacılık Fuarı organizatörleri F&E’nin cömert desteğiyle 2021 Dubai Havacılık Fuarı’ndaki stant 450B‘de sergileyecek.

Dönüştürülen tüm ürünlerden elde edilen satış kazancının bir kısmı, havayolunun  dünyanın dört bir yanındaki dezavantajlı çocuklara yardım etmeye odaklanan yardım kuruluşu Emirates Havayolu Vakfı yararına kullanılacak.

Emekliye ayrılan A380’den üretilen mobilyayla ilgilenen koleksiyoncular danışmak ve ön sipariş vermek için aşağıdaki adresten Wings Craft ekibi ile iletişime geçebilirler: sales@wingscraftshop.com

Emirates Hakkında:

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates’in sektörde bir ilk olma özelliği taşıyan ve ücretsiz olarak sunduğu ‘Çoklu Risk İçeren Seyahat Sigortası’ 1 Aralık 2021 tarihinden itibaren ‘Ücretsiz Covid-19 Sağlık Sigortası’ kapsamında yolculara, dünyanın neresine olursa olsun gönül rahatlığı içinde seyahat etme imkânı sunuyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777- 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 17 sefer gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için: www.emirates.com.tr