Latest Posts

AIRBUS, ROLLS-ROYCE, SAFRAN VE SİNGAPUR HAVA YOLLARI SÜRDÜRÜLEBİLİR HAVACILIK YAKITI BEYANNAMESİNİ İMZALADI

85 / 100

AIRBUS, ROLLS-ROYCE, SAFRAN VE SİNGAPUR HAVA YOLLARI SİNGAPUR HAVACILIK FUARI’NDA KÜRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİR HAVACILIK YAKITI BEYANNAMESİNİ İMZALADI

Airbus, Rolls-Royce, Safran ve Singapur Hava Yolları, Singapur Air Show'da Sürdürülebilir Havacılık Yakıtının (SAF) geliştirilmesini, üretimini ve tüketimini hızlandırmayı taahhüt eden Küresel SAF Deklarasyonu'nu imzaladı.
Havacılık endüstrisi, Paris Anlaşması’nın hedeflerine ulaşılmasında rol oynuyor ve SAF’ı, havacılık sektöründeki en önemli karbonsuzlaştırma konularından biri olarak kabul ediyor.
Küresel SAF Beyannamesi; havacılık, uzay ve yakıt zincirlerindeki endüstri ortaklarını önümüzdeki on yıl boyunca istikrarlı bir yükseliş hedefiyle karbonsuzlaştırmanın önemli bir parçası olarak SAF'ın alınmasına yönelik ortak çalışmaya çağırıyor.
Bu beyanname, sürdürülebilirlik taahhütlerinin bir tamamlayıcısı olarak tüm hava yollarının yanı sıra havacılık ve uzay organizasyonlarına açıktır. Singapur Hava Yolları beyannameyi imzalayan ilk hava yolu şirketidir.
rolls-royce
Rolls-Royce Teknoloji ve Strateji Başkanı Grazia Vittadini şunları söyledi: “Bu beyannamenin imzalanması havacılık ve uzay endüstrisi için önemli bir kilometre taşıdır. Değer zincirinde bir araya gelerek daha fazla SAF kullanımını teşvik etme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz. Çabalarımızı birleştirmemiz ve bunu ileriye taşımak için gereken ivmeyi oluşturmaya odaklanmamız önemlidir. Hepimiz hidrojen, hibrit-elektrik ve elektrik dahil olmak üzere alternatif çözümlerin geliştirilmesinin büyük savunucularıyız ve ayrıca SAF'ların bizi uzun vadeli karbondan arındırma hedeflerimize ulaşma yolunda destekleyen önemli bir yapı taşı olduğunun da farkındayız."

Airbus Teknik Sorumlusu Sabine Klauke şunları söyledi: “Airbus, 2050 yılına kadar endüstrinin karbon nötr havacılık ortak hedeflerine ulaşmasını taahhüt ediyor. Bu hedeflere ulaşmak için çeşitli aşamalar tanımlanmıştır. Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının kullanımı, karbondan arındırma yolundaki ana unsurlardan biridir ve SAF yaşam döngüsü boyunca CO2 azaltımı açısından %80’e varan kazanç sağlar. Tüm Airbus uçakları şu anda %50 SAF ile uçmak üzere sertifikalandırılmıştır ve bu 2030 yılına kadar %100’e çıkarılacaktır. Buradaki zorluk, SAF kullanımını destekleyen teşvikler ve uzun vadeli politikaların yanı sıra SAF’ın küresel olarak daha fazla benimsenmesini sağlamak ve desteklemektir.

SQ A350
Bu beyanname tam olarak bunu amaçlamaktadır ve Airbus, sektördeki diğer oyuncuları da bu girişime katılmaya davet ediyor."
Safran'ın Baş Teknoloji Sorumlusu Eric Dalbiès şunları söyledi: "Safran, 2050'de net sıfır emisyona ulaşmak için endüstriyel katılımın altını çizen Küresel SAF bildirgesini destekliyor. Bu grup, havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan iddialı enerji geçişini sağlamak için ultra verimli motorlar ve %100 sürdürülebilir havacılık yakıtları kapasitesi ile karbondan arındırma için önemli yenilikler sunmaya tamamen kararlıdır.”

Singapur Hava Yolları Kurumsal Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Lee Wen Fen şunları söyledi: “Küresel SAF Beyannamesi, Singapur Hava Yolları’nın 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme taahhüdünü yeniden teyit ediyor. SIA, sürdürülebilirlik hedeflerimize sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam ediyor ve ortaklarımızla birlikte Singapur’da SAF kullanımını aktif olarak geliştiriyor.

SAF'ın yanı sıra, hedeflerimize ulaşmak için daha yüksek operasyonel verimlilik elde etmek ve yeni nesil uçaklara yatırım yapmak da dahil olmak üzere birden fazla unsur kullanıyoruz. Faaliyetlerimizde karbondan arındırma ve çevresel sürdürülebilirlik konularında çalışmak için küresel olarak benzer düşünen ortaklarla işbirliği yapmaya devam edeceğiz.”
Küresel SAF Deklarasyonu'nun oluşturulması, havacılık ve uzay sürdürülebilirliği alanında lider bir küresel danışmanlık şirketi olan Roland Berger tarafından desteklendi.
Küresel SAF Deklarasyonunun tamamı için :  Global SAF Declaration

Nasıl imza sahibi olunacağı hakkında daha fazla bilgi için lütfen enquiries-globalsafdeclaration@rolls-royce.com adresine e-posta gönderin.

 
 Rolls-Royce Holdings hakkında
1.     Rolls-Royce, toplumu birbirine bağlamak, güçlendirmek ve korumak için önemli olan güce öncülük ediyor. Faaliyetlerimizde 2030 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonu elde etmeyi taahhüt ettik. 2020 yılında BM Sıfıra Yarış kampanyasına katıldık ve yeni ürünlerimizin 2030 yılına kadar net sıfır operasyonuna uyumlu olmasını ve 2050 yılına kadar tüm ürünlerin net sıfır ile uyumlu olmasını sağlamayı taahhüt ettik.
2.     Rolls-Royce'un 150'den fazla ülkede, 400'den fazla hava yolu ve leasing müşterisi, 160 silahlı kuvvet ve donanma, 5.000'den fazla enerji ve nükleer müşterisi bulunmaktadır.  
3.     Yıllık temel gelir 2020'de 11.76 milyar sterlindi ve araştırma ve geliştirmeye 1.25 milyar sterlin yatırım yaptık. Ayrıca, Rolls-Royce mühendislerini bilimsel araştırmanın ön saflarında konumlandıran 28 Üniversite Teknoloji Merkezinden oluşan küresel bir ağı da destekliyoruz.

4. Rolls-Royce Holdings halka açık bir şirkettir. (LSE:RR., ADR: RYCEY, LEI: 213800EC7997ZBLZJH69).

Safran Hakkında

Safran, havacılık (ekipman ve iç donanım), savunma ve uzay pazarlarında faaliyet gösteren uluslararası bir yüksek teknoloji grubudur. Temel amacı, hava taşımacılığının daha çevre dostu, konforlu ve erişilebilir olduğu daha güvenli, daha sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmaktır. Safran, 76.000 çalışanı ve 2020'de 16,5 milyar Euro'luk satışıyla küresel bir varlığa sahiptir ve ana pazarlarında tek başına ve ortaklaşa olarak küresel ve bölgesel liderlik pozisyonlarına sahiptir. Safran, Ar-Ge ve İnovasyon yol haritasının çevresel önceliklerini korumak için araştırma ve geliştirme programları yürütmektedir.
Safran, Euronext Paris borsasında işlem görmektedir ve CAC 40 ve Euro Stoxx 50 endekslerinin bir parçasıdır.

Latest Posts

POPULER