No menu items!
No menu items!

Latest Posts

Yeni kargo havayolu şirketi yakında uçmaya başlayacak

Geçtiğimiz on yılda birkaç Hava-Deniz girişimi oldu – ancak şu anda olan şey oldukça iddialı. Her ikisi de sektörlerinde dünya lideri olan iki Fransız şirketi bir araya geldi. CMA CGM AIR CARGO’nun başarılı bir şekilde oluşturulmasında işbirliği yapıyorlar. Denizcilik ve lojistikte lider firmalar olan CMA CGM Group’un hava kargo bölümü olan CMA CGM AIR CARGO, ilk uçuşunu 08MAR21’de yapacak. Dünyanın üçüncü büyük deniz taşımacılığı şirketi olan CMA CGM, ürünlerini pazarlamak için dünyanın en büyük entegre GSSA’sı ECS Group’u seçti. 

ECS Group, CMA CGM AIR CARGO adlı bu yeni doğan taşıyıcıyla dünya çapında bir GSA işbirliği imzaladı.

CMA CGM’nin arkasındaki Fransız nakliye şirketinin büyüklüğü ve küresel lojistik çözümler sunma ve hava taşımacılığı sektörüne girme stratejisi doğrultusunda 2019 yılı başında nakliye şirketi CEVA Logistics’i satın aldığını hatırlatalım.

CMA CGM’nin hava taşımacılığı operasyonlarında kilit bir oyuncu olacaktır. CMA CGM AIR CARGO’nun sadece kendi bünyesindeki şirketlerini desteklemekle kalmayıp, aynı zamanda havayolunun küresel bir müşteri kitlesine hizmet verecektir.

CMA CGM’nin Qatar Airways Cargo’dan satın aldığı ilk iki A330 kargo uçağının son hazırlıkları tamamlanıyor. 08MAR21’de hizmete başlayacak ilk uçağa hazır. ikincisi bir hafta sonra 16MAR21’de katılıyor.

Havayolu piyasaya iyi bir zamanlama ile giriyorlar, çünkü getiriler yüksek. Bununla birlikte, yeni hizmetten yararlanmak isteyen önemli nakliye şirketleri ve önemli e-ticaret göndericileri olacaktır.

CMA CGM’nin Airbus A330-200F’leri Avrupa’nın en işlek yük merkezlerinden biri olan Liège’de yer alacak ve bir dizi intermodal taşımacılığın avantajlarından yararlanacak. ( seçenekler: hava, deniz, karayolu ve demiryolu )

CMA CGM AIR CARGO, 8 Mart’ta Liege’den Chicago’ya ilk uçuşunu yapacak.

  • CMA CGM AIR CARGO’nun ilk Airbus A330-200F ticari faaliyetlerine başlandı
  • 8 Mart’ta Liege ve Chicago arasında bir rota açılıyor.
  • Filo Air Belgium ve GSSA olarak Groupe ECS tarafından işletilecek.
  • CEVA Logistics ile bloke alan anlaşması yapılacaktır.
Resim

Kaynak CMA CGM

Latest Posts

POPULER