Hava Kargo Hakkında Herşey
Airbus HaberleriManşet

Xiamen Airlines, filosunu büyütmek için Airbus A320neo Ailesi’ne geçiyor

84 / 100

 Xiamen Airlines, filosunu büyütmek için Airbus A320neo Ailesi’ne geçiyor

Xiamen Airlines, filosunu büyütmek için 40 adet A320neo Ailesi uçak için kesin sipariş vererek Airbus uçaklarına geçiş yapıyor. Bu sipariş işe havayolu Airbus’ın en yeni müşterisi oluyor.  Anlaşma, ana hissedar China Southern Airlines tarafından Şanghay Menkul Kıymetler Borsası’na duyuruldu.

A320neo Ailesi yeni nesil motorları ve Sharklet’leri sayesinde yüzde 25’ten fazla yakıt ve karbon tasarrufu sağlarken ses seviyesini de yüzde 50 azaltıyor. Yolcular, yolculuk boyunca Airbus’ın en son kabin teknolojisini A320 Ailesine getiren ödüllü Airspace iç tasarımından yararlanıyor. Ağustos 2022 sonu itibarıyla A320neo Ailesi uçaklarının dünya çapında 130’dan fazla müşteriden toplam 8.500’den fazla siparişi bulunuyor.

xiamen airlines

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu