Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

WCS,12 – 14 Mart 2024 tarihleri arasında Hong Kong (SAR), Çin’de gerçekleştirilecek

70 / 100

IATA Dünya Kargo Sempozyumu’nun (WCS) 12 – 14 Mart 2024 tarihleri arasında Hong Kong (SAR), Çin’de gerçekleştirilecek

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Dijitalleşme, Sürdürülebilirlik ve Güvenlik & Emniyet konularının gündeminde olduğu IATA Dünya Kargo Sempozyumu’nun (WCS) programını duyurdu. WCS, 12 – 14 Mart 2024 tarihleri arasında Hong Kong (SAR), Çin’de gerçekleştirilecek.

IATA Kargo’nun Küresel Başkanı Brendan Sullivan, “Hava kargo, küresel ekonominin göz ardı edilen kahramanlarından biridir. Normal zamanlarda, sınırlar arası ticaretin değerinin %35’ini taşır. Pandemi döneminde, hava kargo, ihtiyaç duyulan yerlere tıbbi malzemeleri ve aşıları taşımıştır. Ve bugün, Kızıldeniz nakliye rotalarının jeopolitik belirsizlikle karşı karşıya kalmasıyla bazı ürünler için önemli bir taşıma alternatifi sağlamaktadır. Hava kargonun başarısı önemlidir. Hava kargonun küresel liderleri, kritik bu sektörün gelecekteki güvenilirliği ve büyümesini sağlama odaklı bir gündemle Hong Kong’da IATA Dünya Kargo Sempozyumu‘nda bir araya geldiklerinde, sürdürülebilirlik, dijitalleşme, güvenlik ve emniyet odaklı bir programla karşılaşacaklar” dedi.

Konuşmacılar & Oturumlar Ronald Lam, Cathay Group CEO’su, Willie Walsh, IATA Genel Müdürü ve Marie Owens Thomsen, IATA SVP Sürdürülebilirlik ve Baş Ekonomist, konferansın sahnesini belirleyen anahtar konuşmalarla konferansa katılacaklar. Onlara, şunlar da dahil olmak üzere, önemli hava kargo uzmanları eşlik edecek:

Tom Owen, Kargo Direktörü, Cathay Pacific Michael Steen, Atlas Air CEO’su Vivian Lau, Jardine Aviation Services Group CEO’su Kirsten de Bruijn, Yürütme Başkanı Kargo, WestJet Marco Bloeman, Accenture Yönetici Direktörü ve Accenture Kargo Başkanı Etkinliğin genel teması olan Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Büyüme, şu üç alanda desteklenecek:

Sürdürülebilirlik, 2050’ye kadar net sıfır karbon emisyonuna doğru ilerlemeyi izleme oturumlarını, ESG raporlamayı, çevresel performans için işletmeleri optimize etmeyi, tek kullanımlık plastikleri azaltmayı ve kargo yükleme ünitesi (ULD) bileşenleri için döngüsel stratejileri içerecek. Dijitalleşme, performansı artırmak ve maliyetleri azaltmak için veri odaklı stratejileri, OneRecord’ın verimliliklerini sağlamayı ve hava kargo için üretken yapay zeka potansiyelini içerecek. Güvenlik & Emniyet, tehlikeli mal gönderimleri için yük taşıyıcılarının/taşıma acentelerinin düzenleyici denetimini, lityum pil gönderimleri için yangın sınırlama stratejilerini, ULD hava denetlenmesini, canlı hayvan gönderimlerinin güvenliği için son gelişmeleri ve entegre risk yönetimi çerçevesinin etkilerini içerecek. Çalıştaylar Hava kargo endüstrisinin geleceğini yönlendirmek ve sürüklemek için gerekli insanları yönetme stratejilerine odaklanılacak iki temel WCS çalıştayı:

Geleceğin Hava Kargo Yöneticilerini İnşa Etmek için Gelecek Hava Kargo Yöneticileri Zirvesi (FACES) IATA’nın Yetkinlik Bazlı Eğitim ve Değerlendirme Merkezi (CBTA Merkezi) aracılığıyla yetkinlik temelli eğitimin faydaları ve işyeri güvenliği ve performansını nasıl iyileştirdiği. Ek çalıştaylar şunları içerir:

Anahtar pazar segmentlerinde performansı iyileştirmek için IATA Bağımsız Doğrulayıcılar Merkezi (CEIV) programları (CEIV Pharma, CEIV Canlı Hayvanlar, CEIV Lityum Pilleri ve CEIV Taze). IATA’nın Kargo Çözümlerinin endüstriye karar alma ve kargo uyumluluğunu nasıl geliştirdiğini açıklamak için. Hava kargo faturalama ve hesaplama süreçlerini yeni CASSLink kullanarak nasıl geliştirilebileceği. Daha fazla görünürlük sağlamak için e-ticaretçiler ve kargo operatörleri arasında nasıl bir etkileşim olabileceğine dair bir E-Ticaret Forumu. FACE UP! Hava Kargo Ödülleri 2024 Üçüncü IATA FACE UP! Ödülünün sahibi de WCS’de belirlenecek. FACE UP!, hava taşımacılığı lojistiğinde yenilik ve dönüşüm konusunda tez hazırlayan yeni üniversite mezunları için bir yarışmadır.

Üç finalist, projelerini konferans sırasında sunmak için davet edilecek. Delegeler daha sonra tercih ettikleri yeniliği oylayacak ve kazananlar WCS’nin kapanış oturumunda açıklanacak.

WCS, basın mensuplarına akredite açıktır.

WCS,12 - 14 Mart 2024 tarihleri arasında Hong Kong (SAR), Çin'de gerçekleştirilecek 3 Mart 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu