Latest Posts

UPS’ten Sağlık Lojistiği Hamlesi: Bomi Group’u Satın Alıyor

79 / 100

UPS’ten Sağlık Lojistiği Hamlesi: Bomi Group’u Satın Alıyor

Türkiye’de de faaliyetlerini sürdüren şirketin satın alınması ile UPS, uçtan uca küresel sağlık hizmeti lojistiği yeteneklerini artıracak, Avrupa ve Latin Amerika’daki operasyon ölçeğini ve uzmanlığını geliştirecek.

İSTANBUL, 8 Ağustos 2022 – UPS Healthcare (NYSE: UPS), sektör lideri uluslararası sağlık hizmeti lojistik sağlayıcısı Bomi Group‘u satın almayı planladığını duyurdu. Bu adım sonucunda Türkiye’nin de dahil olduğu 14 ülkedeki sıcaklık kontrollü tesisler ve Avrupa ve Latin Amerika’daki son derece yetenekli yaklaşık 3.000 Bomi Group ekip üyesi UPS Healthcare ağına eklenecek.

Ups

Başkan Yardımcısı ve UPS International, Healthcare ve Tedarik Zinciri Çözümleri Başkanı Kate Gutmann, “Önde gelen bir küresel sağlık lojistiği şirketi olarak Bomi, hizmet portföyümüzü geliştiriyor ve karmaşık sağlık lojistiğinde lider olma yolculuğumuzu hızlandırıyor. UPS Healthcare ve Bomi Group çalışanları benzer değerler taşıyor ve şirket kültürlerimiz kaliteden asla vazgeçmeyen bir tutuma dayanıyor. Bu iki ekibin bir araya gelmesi sağlık hizmeti müşterilerimizin gelişme ve hayat kurtaran inovasyonlar gerçekleştirme yeteneğini önemli ölçüde artıracak,” dedi.

Ups

Dünya çapında 150’den fazla müşterisi ile uzun süreli iş ilişkileri kuran, kendini sağlık hizmetlerine adamış, kalite odaklı bir şirket olan Bomi Group, 1985’ten beri medikal teknoloji ve ilaç sektörlerine özelleştirilmiş yüksek katma değerli hizmetler sunuyor.

Bomi Group’un, şirket CEO’su Marco Ruini gibi önemli liderler görevlerinde kalarak Bomi Group müşterilerine verilen hizmetin, satış işleminin ardından sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlayacak. Bomi Group çalışanları da birleşen organizasyonda önemli rol oynamaya devam edecek.

Ups
Bomi Group CEO’su Marco Ruini, “Sağlık hizmeti lojistik sektöründe 35 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ekibimiz tıbbi teknoloji ve farmasötik müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve bu ihtiyaçların ötesine geçmek için tasarlanmış sınıfının en iyisi hizmetler geliştirmeyi başardı. UPS ekibine katılmak bu yetenekleri büyütecek ve müşterilerimiz için daha entegre ve akıllı bir küresel ağ oluşturacak,” dedi.

Satın almayla UPS Healthcare’in küresel kapsama alanına 350’den fazla sıcaklık kontrollü araç ve toplamda 391 bin metrekarelik bir operasyon merkezi eklenecek. Böylece müşteriler daha hızlı nakliye sürelerine, daha fazla üretim esnekliğine ve yeni iş bağlantılarını çekmelerine yardımcı olacak bir platforma erişebilecek. Şirketin satın alınması, zamana ve sıcaklığa duyarlı lojistik ihtiyacı gittikçe artan yeni nesil farmasötik ve biyolojik tedavilerin teslimatında önemli bir rol oynayacak.

Ups

UPS Healthcare Başkanı Wes Wheeler, “Müşterilerimizin en yeni sağlık hizmeti inovasyonlarını sunmasına olanak tanıyan yetenekleri ve hizmetleri oluşturmaya odaklandık. Bomi ekibinin bilgisine ve uzmanlığına büyük saygı duyuyoruz. Bomi’nin yetenek, uzmanlık ve becerilerini UPS Healthcare ile birleştirmekten büyük bir heyecan duyuyoruz. Birlikte, müşterilerimize UPS’in entegre, küresel akıllı lojistik ağı tarafından desteklenen benzersiz çözümler sunacağız.”

Bomi’nin satın alınması, UPS Healthcare’in artan talebi karşılamak için ağını ve hizmetlerini genişletmeye çabasının bir parçası. En son genişleme adımları arasında Almanya ve Avustralya’daki yeni inşa edilen ve yakında açılacak olan son teknoloji ürünü sağlık hizmeti lojistik tesisleri ve Macaristan ve Hollanda’daki genişletilen merkezler bulunuyor.

Ups

Ayrıca, UPS Healthcare son dönemde, UPS küresel ağındaki kritik gönderileri öncelik sırasına koyabilen ve konumlarından 3 metrelik sapmayla takip edebilen teknoloji temelli bir hizmet olan UPS Premier‘i geliştirdi. UPS Premier, UPS Healthcare müşterilerine dünya çapında görüş netliği, denetim, güvenilirlik ve ürün geri kazanım yetenekleri sağlıyor.

Bu genişlemeler ve yeni hizmetler, UPS Healthcare müşterilerinin karmaşık ihtiyaçlarını karşılayarak lojistiği rekabet avantajına dönüştürmelerine yardımcı oluyor.

Satın alma sürecinin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Değeri ve şartları henüz açıklanmayan satın almada J.P. Morgan Securities LLC, UPS’in mali danışmanı olarak görev yapıyor.

UPS Healthcare’in inovasyonları ve müşteri odaklı çözümleriyle ilgili ayrıntıları öğrenmek için Healthcare.ups.com ve about.ups.com adreslerini ziyaret edin.

UPS Healthcare Hizmetleri Hakkında

UPS Healthcare, dünyanın her yerindeki müşterilerine benzersiz sağlık hizmetleri lojistik uzmanlığı sunmaktadır. UPS Healthcare, dünya çapında 1 milyon metrkare cGMP ve GDP uyumlu sağlık hizmeti dağıtım alanına sahiptir. Hizmetler arasında envanter yönetimi, soğuk zincir paketleme ve nakliye, tıbbi cihazların depolanması ve yerine getirilmesi ile laboratuvar ve klinik araştırmalar lojistiği yer almaktadır. UPS Healthcare’in küresel altyapısı, UPS® Premier görünürlük hizmeti, takip ve izleme teknolojisi ve küresel kalite sistemi; ilaç, tıbbi cihaz ve laboratuvar teşhis endüstrileri için günümüzün karmaşık lojistik taleplerini karşılamak üzere geliştirilmiştir.

UPS Hakkında

UPS (NYSE: UPS) 2021 yılındaki 97,3 milyar dolarlık geliri ile dünyanın en büyük şirketlerinden biridir ve 220’yi aşkın ülke ve bölgedeki müşterilerine geniş bir yelpazede entegre lojistik çözümler sunmaktadır. Şirketin 500.000’i aşkın çalışanı oldukça basit şekilde dile getirilmiş ve güçlü bir şekilde ortaya konulmuş bir stratejiyi benimsemektedir: Müşteri Önceliğiyle, Kişilerin Önderliğinde, Yenilikten İvme Alan. UPS, dünyanın dört bir yanında hizmet verdiğimiz topluluklara destek verme ve çevre üzerinde yarattığı etkileri azaltmaya kendisini adamıştır. Ayrıca UPS, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık kavramları bakımından sarsılmaz bir duruş sergilemektedir. Daha fazla bilgiye www.ups.comabout.ups.com ve www.investors.ups.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bomi Group Hakkında

Bomi Group, sağlık sektörüne hizmet veren entegre lojistik alanında lider bir İtalyan çokuluslu şirketidir. Bomi, tıbbi cihaz, in vitro teşhis, biyomedikal ve ilaç sektörlerindeki büyük oyuncular da dahil olmak üzere dünya çapında 150’den fazla müşterisinin lojistik ortağıdır. Group, özellikle Avrupa ve Güney Amerika’ya odaklanarak dünya çapında 14 ülkede iştirakleri ve bağlı kuruluşları aracılığıyla faaliyet göstermektedir. 3.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve hastanelere, kliniklere, laboratuvarlara, eczanelere ve evde hastalara günlük teslimatlar için kendi araç filosuna sahiptir. Daha fazla bilgi için bomigroup.com‘u ziyaret edin.

 

Latest Posts

POPULER