Latest Posts

Ukrayna’nın SkyUp Havayolları İstanbul’a Uçuş Başlatacak

Ukrayna’nın low cost havayolu şirketi SkyUp, Kiev ve İstanbul arasında seferlere başlayacak. Başlangıçta, taşıyıcı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sefer düzenleyecek.

Ukraine Travel News’e göre ilk uçuş 25 Eylül’de gerçekleşecek. Türkiye, Ukraynalılar arasında en gözde turistik yerlerden biri.

Türkiye, Ukraynalıların 1 Temmuz’dan itibaren PCR testi ve kendi kendine izolasyon olmaksızın ülkeye girmesine izin verdi.

Ukrayna vatandaşının yurtdışına seyahat etmesi için pasaportu veya kimlik kartı olarak Ukrayna pasaportu;
Türkiye’de Covid-19 tedavi masraflarını karşılayan bir sağlık sigortası poliçesi. Online olarak, bir tur operatöründen veya Türkiye’deki havalimanından satın alınabilir.

Türk vatandaşları yeni kimlik kartları ve / veya pasaportları ile Ukrayna’ya seyahat edebilirler. Turist olarak seyahat eden Türk vatandaşları için vize gerekmez. Bununla birlikte, pandemi nedeniyle, Ukrayna’da seyahat edenlerin sağlık harcamalarını karşılamak için sigorta yaptırmaları gerekmektedir. Sağlık sigortası uçuştan önce satın alınmalıdır.

SkyUP Airlines’ın yanı sıra Türk Hava Yolları ve Ukrayna Uluslararası Havayolları İstanbul’dan Kiev’e uçuyor. Türk Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın beş şehrine uçuşlarını yeniden başlattı .

skyup 1

Latest Posts

POPULER