Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

UKRAYNA – RUSYA SAVAŞI’NIN LOJİSTİK ANALİZİ YAPILACAK

67 / 100

KARA SAVUNMA SİSTEMLERİ UZMANI CHASSILLAN TÜRKİYEYE GELİYOR , UKRAYNA – RUSYA SAVAŞININ LOJİSTİK ANALİZİ YAPILACAK

Kara savunma sistemleri alanında 35 yıllık deneyime sahip olan Muharebe Aracı Konsept Uzmanı ve Danışmanı Marc Chassillan, Ukrayna – Rusya savaşının lojistik analizini yapmak üzere Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi – DLSSe katılacak

T.C. Milli Savunma Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın destekleriyle Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından 4-5 Ekim 2022 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek 2. Askeri Lojistik ve Destek Zirvesi – DLSS’te yerli ve yabancı uzmanlar savunma sanayisi alanındaki en güncel gelişmeleri aktaracak.

Ukrayna – Rusya Savaşı’nın başından beri belirleyici unsur olarak ön plana çıkan lojistik hamlelerin neleri nasıl değiştirdiği ve bu alanda iki ülkenin attığı doğru ve yanlış adımları, Muharebe Aracı Konsept Uzmanı ve Danışmanı Marc Chassillan, DLSS’te anlatacak. Chassillan, ana muharebe tankı lojistik analizi hakkında da deneyimlerini paylaşacak.

Marc Chassillan hakkında:

Kara savunma sistemleri alanında 35 yıllık deneyime sahip olan Marc Chassillan, Orta Doğu, Afrika ve Amerika’da ana muharebe tankı, zırhlı piyade muharebe aracı alanında Ar-Ge ve proje ekiplerini yönetmiş bir uzmandır. İleri Teknoloji Mühendisleri Okulu’ndan (ENSTA Bretagne) Silah Sistemleri Uzmanlığı mezunu olan Marc Chassillan, ağır arazi araç ve sistemlerinin teknik mühendisliği, pazarlama, pazar analizi ve operasyonel gereksinimleri konusunda uluslararası kıdemli danışman ve uzman olarak görev yapıyor. Saumur’daki Fransız Ulusal Tanklar ve Askeri Araçlar Müzesi’nde yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Chassillan, Fransa Başbakanı’na bağlı Milli Savunma İleri Araştırmalar Enstitüsü (IHEDN) Bilimsel Konseyi Üyesi’dir. Türkiye’de ana muharebe tankı projesi kapsamında da danışmanlık ve yöneticilik yapan Chassillan, halen Fransa merkezli SPAD’de Muharebe Aracı Konsept Uzmanı ve Danışmanı olarak çalışıyor.

Hilton Garden Inn Ankara Gimat Hotel’de gerçekleşecek DLSS hakkında detaylı bilgiyi paylaşacağız.

UKRAYNA - RUSYA SAVAŞI’NIN LOJİSTİK ANALİZİ YAPILACAK 3 Mart 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu