Latest Posts

Uçak Kargo 2022 Güncel Fiyatlar

86 / 100

Uçak Kargo 2022 Güncel Fiyatlar

2022 yılına uçak kargo fiyatları yükseliş trendi ile girdi. Kapasite eksikliği, covid sebebiyle hizmet yetersizliğine bir de olumsuz hava şartları eklenince hava kargo servisinde aksaklıklar yaşandı.

Geçtiğimiz hafta olumsuz hava koşulları nedeniyle kurye firmaları paketlerini düzenli olarak çıkartmak noktasında zorluk yaşamış ve geçici bir süreliğine paket alımlarını durdurmuştu. Göndericiler bu konuda mağduriyet yaşadılar ve konuyu anlamakta zorlandılar.

Kapasite problemini çözen taşıyıcı firmalar yavaş yavaş tekrar hizmet vermeye başladılar. Bu seferde artan uçak kargo ücretleri ile müşteriler ikinci bir şok yaşadılar.

Gerek kurye ekspres kargo gerek etgb mikro ihracat çıkışları bir süreliğine aksadı.

Şunu da belirtmek gerekir ki özellikle Kuzey Amerika kıtasına sadece THY Kargo aktarmasız uçuş yapabildiği ve dünyanın en büyük pazarının da ABD olması sebebiyle limandan limana hava kargo fiyatları zaten kapıdan kapıya uçak kargo ücretlerinin üzerindeydi.

Operatörle fiyat dengesizliği ve artan taleple birlikte ücret politikalarında değişikliğe gittiler.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte tüm taşıyıcı firmalar fiyatlarında güncelleme yapmış durumdalar. Yeni fiyatlar doğrultusunda özellikle e-ticaret ile uğraşan göndericiler etkilenmiş oldular. Kargo fiyatları mal değerinin üzerine çıktığı durumlar oluşmakta.

2022 navlun ücretlerinde değişiklikler tüm müşterilerle paylaşıldı. Şubat ayı itibariyle yeni fiyatlar üzerinden hesaplamalar yapılmaya başlandı. Yeni fiyatları kontrol etmeden gönderim yapmamanızı ve fiyat hesaplama karşılaştırma işlemini uygulamanızı öneririz.

Güncel hava kargo fiyatlarımızı sitemiz üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Uçak Kargo 2022 ÖNEMLİ NOT

  • Alınan spot ücretler rezervasyon aşamasında bildirilmezse  geçerli olmayacaktır.
  • Spot ücretler aksi belirtilmediği sürece sadece aynı gün geçerlidir. 
  • Rezervasyon sırasında tanımlamaya yönelik bilgi verilmeyen/eksik bilgi verilen taşımalara ait, ücret düzeltme talepleri;   50 USD CCA ücreti karşılığı yapılacaktır.
  •  AWB üzerinde belirtilmeyen, eksik veya yanlış bildirilen ücretlerin düzeltmeleri  için uygulama şartlarındaki referanslar dikkate alınır
  • Spot ücreti girilmeyen AWB’ ye  yapılacak CCA için düzeltme bedeli special provision da belirtilen ücret uygulanacaktır.
Uçak Kargo 2022
Uçak Kargo 2022

Latest Posts

POPULER