Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Turkish Cargo’dan TİM’e yüzde 25’e varan indirim

Turkish Cargo, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile ihracatçının ulaşım maliyetlerini düşüren iş birliği anlaşmasını yeniledi.

66 / 100

Turkish Cargo’dan TİM’e yüzde 25’e varan indirim

Turkish Cargo, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile ihracatçının ulaşım maliyetlerini düşüren iş birliği anlaşmasını yeniledi.

Türk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamaya devam ediyor. Bayrak taşıyıcı, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşmasını yeniledi.

Yenilenen anlaşma kapsamında Turkish Cargo, Anadolu’nun dört bir yanında üretilen ürünleri, 30 ülkedeki 42 destinasyona yüzde 25’e varan muhtelif indirim oranlarıyla taşıyacak. Genel kargo, bozulabilir kargo, yumurta, balık, et, meyve ve sebze gönderilerini kapsayan kampanya, 16 Ekim’de başlayacak ve 31 Ocak 2024 tarihine kadar geçerli olacak.

İş birliğine ilişkin görüş bildiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat“Türk Hava Yolları olarak, ülkemiz ekonomisi ve üreticisinin katma değerli ürünlerini dünya pazarlarına en rekabetçi koşullarda ulaştırmaya kararlıyız. Bu nedenle Türkiye İhracatçılar Meclisi ile dördüncü iş birliği protokolünü imzaladık. İlk üç kampanyada 7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek, Türkiye’nin dış ticaretine önemli bir fayda sağlamıştık. Yeni kampanyamızda ise Türk İhracatçısı açısından stratejik öneme sahip 42 destinasyonda indirimli olarak kullanılmak üzere 20 bin tonluk bir kapasite sunuyoruz. Bu iş birliğimizin, ülkemizin ihracat seferberliğine büyük bir ivme kazandıracağına inanıyoruz.” dedi.

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı Mustafa Gültepe ise; ” Ülkemizin gurur kaynağı Türk Hava Yolları ile son yıllarda lojistik konusunda çok verimli iş birlikleri yapıyoruz. Özellikle uzak pazarlara erişimde hava kargo taşımacılığının ayrı bir yeri var. Bugün, Türk Hava Yolları ile dördüncü kez iş birliği protokolü imzalamak için bir aradayız. Biz bu yola, ‘Türkiye İhracatla, Türk Hava Yolları’nın Kanatlarında Yükselecek’ diyerek çıkmıştık. Çok şükür ihracatımız artarken, hava yolu taşımacılığımız da bu yükü kolaylıkla sırtladı. Bu yıl geride bıraktığımız 9 ayda hava kargo ile 143 bin tonluk ihracat gerçekleştirdik. İnşallah, bu yeni protokolle hava yoluyla taşımacılığın payını daha da artıracağız.” dedi.

Dünyadaki üretim ve ticaret merkezlerine ulaşım için en iyi bağlantıları sağlayan Turkish Cargo, kaliteli hizmet anlayışı ile sunduğu cazip olanakları geliştirmeye devam ediyor. Küresel taşıyıcı, her geçen gün artan lojistik talebe özel ve pratik çözümler üretip, bölgesel ve küresel ticareti geliştirirken; ihracatçı firmalara da destek olmayı sürdürüyor.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

 

Turkish Cargo'dan TİM'e yüzde 25'e varan indirim 20 Nisan 2024

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 430 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 291 uluslararası, 53 yurtiçi olmak üzere dünyada 129 ülke ve 344 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya FacebookTwitterYoutubeLinkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Turkish Cargo Hakkında:

Türk Hava Yolları’nın 430 uçaklık (yolcu uçağı ve 24 kargo uçağı) filosuyla faaliyet gösteren Turkish Cargo, dünya çapında 132 ülkede 104’ü direkt kargo noktası olmak üzere 340’tan fazla noktaya hava kargo hizmeti veriyor. Dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen hava kargo markası Turkish Cargo, 2028 yılında dünyanın en iyi 3 hava kargo markasından biri olmayı hedefliyor. Daha fazlası için; www.turkishcargo.com.tr

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde benzersiz bir ulaşım hizmeti sağlayan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Kuruluşundan bu yana sürdürdüğü yolculuğunda İttifak, müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak en geniş ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 184 ülkedeki yaklaşık 1.200 havalimanına 10.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortakları (Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından başka bağlantılı uçuşlar da sunulmaktadır. Star Alliance Basın Birimi: Tel: +65 8729 6691 Email: [email protected]

Star İttifakı’nı resmi websitesi ya da sosyal medya kanalları: Turkish Cargo'dan TİM'e yüzde 25'e varan indirim 20 Nisan 2024  Turkish Cargo'dan TİM'e yüzde 25'e varan indirim 20 Nisan 2024  Turkish Cargo'dan TİM'e yüzde 25'e varan indirim 20 Nisan 2024  Turkish Cargo'dan TİM'e yüzde 25'e varan indirim 20 Nisan 2024 Turkish Cargo'dan TİM'e yüzde 25'e varan indirim 20 Nisan 2024  üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu