82 / 100

Turkish Cargo özel misafirlerini doğal yaşam alanlarına kavuşturdu

Turkish Cargo; özel misafirlerini, hayvan haklarına saygı kapsamında Ukrayna Kiev’den, İstanbul aktarmalı olarak Güney Afrika’da bulunan doğal yaşam alanlarına ulaştırdı.

Turkish Cargo 2019 yılında da doğal yaşam alanlarından 12 bin kilometre uzakta çelikten kafesler içinde dünyaya gelen ve hapsedilen aslanları Ukrayna’dan Güney Afrika’da gerçek yaşam alanları olan doğaya kavuşturdular.

Turkish Cargo Özel

2017 yılında, yabani hayvanların yasadışı ticaretini engellemek ve bu konuda sektörel farkındalığı artırmak amacıyla `united for wildlife buckingham palace declaration (ufw)` bildirisini onaylayan Türk Hava Yolları, canlı hayvan taşıma süreçlerine ve hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu.

Canlı hayvan taşımalarına en üst düzeyde özen göstererek, gökyüzünde doğal yaşam alanlarına en yakın koşulları oluşturan Turkish Cargo, sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için; kabul, depolama ve sevk süreçlerinde CITES ve IATA LAR yönetmeliğini referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, kafesleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını özenle uyguluyor.

Turkish Cargo özel
Turkish Cargo özel