Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Turkish Cargo Leed v4.1 İşletme Sertifikası Aldı!

72 / 100

Turkish Cargo Leed v4.1 İşletme Sertifikası Aldı!

Turkish Cargo, insan ve doğaya duyarlı yaklaşımını enerji verimliliği alanındaki çalışmalarıyla sürdürüyor. Hizmet kalitesini yükseltmek ve sektörde öncü konumunu sağlamlaştırmak amacıyla LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) v4.1 O+M: EB İşletme Sertifikası almak için yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Taşıyıcı, değerlendirme sürecinin ardından SMARTIST kargo tesisi için platin işletme sertifikası almaya hak kazandı.

Alınan sertifika ile ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Ali Türk; “Turkish Cargo olarak, sürdürülebilirlik ve çevre bilinciyle hareket etmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu bağlamda SMARTIST kargo tesisinin yüksek kapasitesi ve son teknoloji altyapısının yanı sıra sürdürülebilir ve insan odaklı bir bina olmasını da önemsiyoruz. Leed derecelendirmelerinin en yüksek seviyesi olan platin sertifikasına sahip olmamız bu noktada oldukça önemli bir göstergedir. Küresel bir taşıyıcı olarak, karbon ayak izimizi azaltma konusunda kararlıyız.” dedi.

 

Dünyanın en gelişmiş tesislerinden biri olan SMARTIST’te, yüklerin operatör veya forklift kullanımına ihtiyaç duyulmadan bilgisayar kontrollü Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi (ASRS) ile depolanıp transferi gerçekleştiriliyor. Ayrıca ULD Depolama Sistemi ile de ULD depolama süreçleri otomatikleştiriliyor. Bu akıllı depo yönetim sistemleri sayesinde, operasyonel süreçler hızlandırılırken aynı zamanda oluşabilecek olumsuz durumlar minimize ediliyor ve maliyet tasarrufu sağlanıyor.

 

SMARTIST Terminali için elde edilen LEED v4.1 O+M: EB Platin İşletme Sertifikası, enerji, su, malzeme ve iç mekân kalitesi performanslarını iyileştirerek çevresel etkilerini sürekli azaltmayı hedeflemektedir. Enerji, su verimliliği ve iç mekân kalitesinin iyileştirilmesi; SMARTIST tesisinin işletme maliyetlerini düşürürken sürdürülebilir hedeflerin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Turkish Cargo Leed v4.1 İşletme Sertifikası Aldı! 22 Haziran 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu