Hava Kargo Hakkında Herşey
KargoTHY

Turkish Cargo İş Ortaklarını Milano’da Bir Araya Getirdi

Turkish Cargo İş Ortaklarını Milano’da Bir Araya Getirdi

1936 yılın da ilk uluslararası hava kargo taşımasını gerçekleştiren Turkish Cargo, bugün uçuş sağladığı 289’dan fazla destinasyon ile tüm dünyayı iş ortakları için daha da ulaşılabilir kılmaya devam etmektedir.  Turkish Cargo dünyanın bir çok noktasında olduğu gibi İtalya’da da faaliyet gösteren iş ortaklarını Milano’da düzenlediği etkinlikle bir araya getirdi.

İtalya da düzenlenen etkinliğimiz, Kargo Başkan Yardımcısı ( Ticari) Sn. Şeref Kazancı, Kargo Başkan Yardımcısı ( Pazarlama & Satış ) Sn. Halit Anlatan,  Turkish Cargo üst düzey yetkilileri ve personellerin katılımları ile Milano’da gerçekleştirildi.

Bu zamana kadarki en yüksek katılımla gerçekleşen etkinlikte sürpriz hediyeler ve uçak biletleri sahiplerini buldu. Etkinlik sonrasında acenteler memnuniyetliklerini dile getirdi.

Turkish Cargo büyümesinde yüksek katkısı olan iş ortaklarını bu gibi organizasyonlarla ödüllendirmeye devam edecek…

turkish cargo

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu