Latest Posts

Turkish Cargo, 63 Adet Atı Bulutların Üzerinde Güvenle Taşıdı

84 / 100

Turkish Cargo, 63 Adet Atı Bulutların Üzerinde Güvenle Taşıdı

Canlı hayvan taşımalarına en üst düzeyde özen göstererek, gökyüzünde doğal yaşam alanlarına en yakın koşulları oluşturan Turkish Cargo, sunduğu benzersiz hizmeti ile başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği at taşıma operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Hava kargo markası, 59 tanesi tek seferde olmak üzere 63 adet atı, Şikago’dan İstanbul’a güvenli bir şekilde ulaştırdı.

turkish cargo

Atlar, Şikago’dan İstanbul’a özel olarak tasarlanmış, kaydırmaz zemine ve oval kenarlara sahip 21 stall (özel at ahırı) kullanılarak konforlu bir şekilde getirildi. Uluslararası kurallar gereği yalnız başına taşınmalarına izin verilmeyen atlara, uçuş süresince bakıcıları ve  IATA Live Animals Regulation (LAR) sertifikalı Turkish Cargo personeli eşlik etti. Atatürk Havalimanı canlı hayvan odalarında, doğal yaşam koşullarına uygun olarak kısa bir süre misafir edilen atlar, kolay hareket imkanı sağlayan özel yükleme kapıları aracılığıyla Türkiye’deki sahiplerine sağlıklı bir şekilde teslim edildi.

Turkish Cargo, dünyanın 127 ülkesindeki müşterilerine sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için; kabul, depolama ve sevk süreçlerinde, IATA LAR (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği)’ni referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde harfiyen uygulamaya devam ediyor.

turkish cargo

Turkish Cargo’nun canlı hayvan taşımalarına özel olarak geliştirdiği TK LIVE ürünü ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.turkishcargo.com.tr web sitesinde yer alan “ürün ve hizmetler – özel kargolar” sekmesinden ulaşılabilir.

Turkish Cargo Hakkında:

Dünyanın 127 ülkesinde, 97’si direkt kargo destinasyonu olan 320’den fazla noktaya hava kargo operasyonu düzenleyen Turkish Cargo, kıtaları birbirine bağlayan stratejik öneme sahip İstanbul merkezinde, 23’ü direkt kargo olan 373 uçaktan oluşan filosuyla hizmet veriyor. Dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen hava kargo markası olan Turkish Cargo, 2023 yılında en iyi 3 hava kargo markasından biri olmayı hedefliyor. Daha fazlası için; www.turkishcargo.com.tr

turkish cargo
turkish cargo
turkish cargo

Latest Posts

POPULER