86 / 100

Turkish Cargo 2022 uygulama şartlarını güncelledi

Turkish Cargo, 01 Mayıs 2022 tarihi itibariyle uygulama şartlarını güncelledi ve yeni bülteni paylaştı.

Bu bülteni sizin için özetliyoruz.

  1. Turkish Cargo dünya genelinde artan uçak yakıtı fiyatlarının artışına istinaden uzun bir aranın ardından hava kargo navlunlarına yakıt ücreti eklemeye başlayacak.01 mayıs itibariyle tüm taşımalarda (minimum gönderiler hariç) uygulanmak üzere FSC ücreti CW üzerinden 0.15/kg olmak üzere uygulamaya alınmıştır.
  1. Madde 24 belirtilen Spot – Contract ücret uygulaması madde 4 belirtilmeye devam edilecektir. Rezervasyon birimine spot girilmesi için Rezervasyon Formu gönderilmediyse, Turkish Cargo tarafından uygun bulunması halinde 50 USD CCA ücreti karşılığı yapılacaktır.
  2.  
turkish cargo 2022
  1. Madde 5 de UÇUŞ SONRASI uygulanacak gönderici talebine istinaden 100 USD cezai şartın uygulama alanı genişletilmiş olup ilgili madde de belirtilmiştir.
  1. FSC ücretleri madde 11 ile madde 12 deki tabloda ayrı ayrı olarak belirtilmiştir. Tabloda belirtilen tüm kodların AWB üzerinde gösterilmemesi ve veya yanlış gösterilmesi durumunda 3.maddeye istinaden 50 USD ilave ücret tahsis edilir.
  1. Traxon mesajları ile ilgili iade taleplerinizi sistemden giriş yapmanız gerekmektedir. Mail yoluyla gelen iade talepleri dikkate alınmayacaktır.
  1. İade talebinizde iadenizin ne sebepten olduğunu; spot ise Müdürlüğünden aldığınız spot ücret mailini ve rezervasyon birimine göndermiş olduğunuz rezervasyon mailini, CW kg hatası ise awb’niz ve kartelasının kontrolü,  promosyon ise bildirilmesi vb. gibi hata sebebini bildirmeniz gerekmektedir.
  1. İade süreci hakkında ise dönem kapamaları 01-15, 15-30 dönemi olarak 2 kez kapanmaktadır. Örnek olarak ayın 3’ünde göndermiş olduğunuz iade talebinizi aynı gün içinde yapılsa dahi genellikle dönem kapanmadan sonuç alınamamaktadır. Dönem raporlarında iadenizi göremediğiniz taktirde Turkish Cargo’ya geri dönüş yapılması gerekmektedir.
turkish cargo 2022

Turkish Cargo 2022