Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkTHY

Türk Hava Yolları ve Nijeryalı yetkililer arasında önemli toplantı

75 / 100

Türk Hava Yolları ve Nijeryalı yetkililer arasında önemli toplantı

Nijerya Havacılık ve Uzay Geliştirme Bakanı Festus Keyamo, transit vizelerle ilgili sorunlar nedeniyle Nijeryalıların İstanbul’da mahsur kalmasını önlemek amacıyla Türk makamlarını bu sorunları çözmeye çağırdı.

Resim

Keyamo’nun Medya ve İletişimden Sorumlu Özel Yardımcısı Tunde Moshood tarafından yapılan açıklamada, Bakan Keyamo’nun Türk Hava Yolları’nın Nijeryalı yolculara saygı göstermesi gerektiği konusunda ülkenin yetkililerine ilettiği mesajın ayrıntıları yer aldı.

Resim

Önemli Toplantı

Açıklamaya göre, Keyamo, Türk Hava Yolları’nın Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hilemet Mesut Türkseven ve diğer üst düzey yetkililerle önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda, Keyamo, havayolunun Nijeryalı yolculara saygı göstermesi gerektiğini vurguladı ve uçuş operasyonları sırasında bildirilen saygısızlık vakaları hakkında endişelerini dile getirdi.

Resim

Üç Ana Talep

Bakan Keyamo, Türk Hava Yolları yetkililerine üç ana talebini iletti:

  1. Uçak Güncellemesi: Nijerya’ya yapılan uçuşlarda kullanılan uçakların güncellenmesi.
  2. Transit Vize Sorunları: Nijeryalıların İstanbul’da mahsur kalmasına neden olan transit vize sorunlarının çözülmesi.
  3. Yerel İkramcıları Destekleme: Dönüş uçuşlarında Nijerya mutfağının sunulması için yerel ikramcıların desteklenmesi.

Resim

Türk Yetkililerin Yanıtı

Türk Hava Yolları Başkan Yardımcısı Mesut Türkseven, CEO Bilal Ekşi’nin selamlarını ileterek, havayolunun 2006 yılından bu yana Nijerya’da hizmet verdiğini ve Nijeryalıların sürekli desteğinden dolayı minnettar olduklarını belirtti. Ayrıca, Türk Hava Yolları’nın Nijerya hükümeti ve kurumları ile iş birliğini geliştirme taahhüdünü yineledi.

Türk Yetkililerin Yanıtı

Türk Hava Yolları’nın, Keyamo’nun taleplerine yanıt olarak, mevcut uçakların Nijerya’ya özel olarak tahsis edilmediğini belirttiği ve kalite iyileştirmeleri yapacaklarını taahhüt ettiği ifade edildi. Transit vize sorunları ile ilgili olarak, Türkiye’nin bu konuyu değerlendireceği belirtildi.

Özet ve Gelecek Adımlar

Bu toplantı, Türk Hava Yolları ve Nijerya arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve yolcuların daha iyi hizmet almasını sağlamak amacıyla önemli bir adım olarak görülüyor. Her iki taraf da sorunları çözmek ve ilişkileri daha da geliştirmek için çaba göstereceğini taahhüt etti.

Türk Hava Yolları ve Nijeryalı yetkililer arasında önemli toplantı 20 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu