Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. için yapılan, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük hangarı güvenlik testlerinden tam not aldı

İstanbul Havalimanı’nda grup şirketlerimizden Kalyon İnşaat tarafından Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. için yapılan, toplam 66 bin metrekare alana sahip, beş futbol sahası büyüklüğündeki Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük hangarı güvenlik testlerinden tam not aldı.

Tüm fazları tamamlandığında, bölgenin en büyük bakım, onarım ve revizyon kompleksi olarak inşa edilen yapıda önemli bir kilometre taşı olan yangın güvenlik testi başarıyla gerçekleştirildi.

Hangarda yapılan köpük testinde suni bir ateş yakıldı. Yangın sensörleri 30 saniye içinde tepki vererek senaryoya göre manuel olarak basılan butondan sonra sistem devreye girdi. Bu sayede 89 köpük jeneratörü ve 16 köpük istasyonu çalıştırılmış oldu ve 2 dakikadan kısa bir süre içerisinde tüm hangar alanı yaklaşık 1 metrelik köpük yüksekliğine ulaştı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. için yapılan, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük hangarı güvenlik testlerinden tam not aldı 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu