Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Türk Hava Yolları, PAL ile ilişkilerini güçlendirmeyi planlıyor

70 / 100

Türk Hava Yolları, PAL ile ilişkilerini güçlendirmeyi planlıyor

TÜRKİYE’nin ulusal bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları, seyahat sektöründeki toparlanma göz önüne alındığında Filipin Havayolları (PAL) ile işbirliğini güçlendirmek istiyor.

Türk Hava Yolları, PAL ile ilişkilerini güçlendirmeyi planlıyor 8 Aralık 2023Türk Hava Yolları Başkanı Ahmet Bolat Salı günü medyaya yaptığı açıklamada, havacılığın ekseni Asya bölgesine kayarken hem uçuş frekanslarını hem de destinasyon sayısını artırmak istediğini söyledi.

Türk Hava Yolları ve Filipin Hava Yolları, sekiz yıldır kod paylaşımlı ortaklar.

Bolat, “Dolayısıyla tüm ağımız onlara açık. Onları İstanbul’a davet etmek istiyoruz. Ne gerekiyorsa veya gerekliyse, İstanbul’a uçmanın karlı olması için hizmetleri vermeye hazırız.”

Çarşamba günü, PAL Başkan Yardımcısı Christoph Gaertner, havayolunun diğer havayollarıyla ortak uçuş anlaşmalarına ilişkin tüm seçenekleri değerlendirdiğini söyledi.

Gaertner, “Kod paylaşımı anlaşması, ağımızı genişletmenin ve uçağımızı konuşlandırmanın yanı sıra bizim için finansal olarak sürdürülebilir olmanın çok verimli bir yolu. kısa bir süre önce Emirates ile bir ortaklığı duyurduk… Buna ek olarak, Güneydoğu Asya’daki bazı büyük taşıyıcılarla yapılan çalışmalarda başka ortaklıklar da var. Gelirlerse onları birbirine bağlayabiliriz.” dedi

“Orta ve uzun vadede misyonumuz, dünya üzerinde uçtuğumuz her büyük bölgede ortaklara sahip olmaktır. Buna Kuzey Amerika, Avustralya dahildir… ve ayrıca Orta Doğu ve Avrupa da ve bu bizim önceliklerimiz arasında yüksek olan bir şey.”

Türk Hava Yolları, PAL ile ilişkilerini güçlendirmeyi planlıyor 8 Aralık 2023

Türk Hava Yolları, 2021’deki 1,4 milyar dolardan 2022 net gelirini 2,7 milyar dolara yükseltti. Gelirler, bir önceki yılki 10.69 milyar$’dan 18.43 milyar$’a yükseldi.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu