Latest Posts

Türk Hava Yolları, İngiltere’de bir sıçrama yapmak istiyor

Türk Hava Yolları, bu yaz yeni seferleri ile İngiltere’de bir sıçrama yapmak istiyor.

AnadoluJet , bu yaz Birmingham Havalimanı’na (BHX) yeni seferler başlatmayı planladığını duyurdu . Havayolu, toplamda, 19 Temmuz itibarıyla iki yoğun tatil destinasyonu olan Antalya (AYT) ve Dalaman’dan (DLM) Birmingham Havalimanı’na ( BHX ) uçuş başlatacak.

AnadoluJet, her iki rotada da Boeing 737-800 uçaklarından birini kullanacak. Uçak, 3-3 konfigürasyonunda 189 koltuklu bir tam ekonomi düzenine sahip.

Birmingham’dan Dalaman’a rota aşağıdaki gibidir;

TK7970 Dalaman (DLM) 09:10 Kalkış ⇒ Birmingham (BHX) 11:40 Varış
TK7971 Birmingham (BHX) 12:40 Kalkış ⇒ Dalaman (DLM) 18:50 Varış
Bu arada, Birmingham’dan Antalya’ya (AYT) rota aşağıdaki günlük programda çalışacaktır:

TK7968 Antalya (AYT) 09:00 Kalkış ⇒ Birmingham (BHX) 11:40 Varış
TK7969 Birmingham (BHX) 12:40 Kalkış ⇒ Antalya (AYT) 18:50 Varış
Türk Hava Yolları , Birmingham’dan (BHX) İstanbul’a (IST) hizmet veriyor . Bu rotada, uzun mesafeli, tam hizmet veren taşıyıcı, bir Boeing 787 ve Airbus A321 uçağının bir kombinasyonunu kullanıyor.

Türkiye, İngilizlerin girmek için aşıya ihtiyaç duymayacağını açıkladı

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Ömer Faruk, “Anadolujet ile Antalya ve Dalaman’a aktarmasız uçuşlara başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Romantik bir tatil arayan çiftler, yaz tatiline yelken açan aileler veya güneşte bir hafta eğlence arayan arkadaşlar olsun, Antalya ve Dalaman’da herkes için bir şeyler var. Bu yaz gemide yolcuları ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. “

BHX’in varış noktası seçimiyle, AnadoluJet ve Türk Hava Yolları sahibinin bu yaz için İngilizlerin kısıtlanmış seyahat talebinden yararlanmak istedikleri açık.

Başbakan Boris Johnson , yurt dışına çıkış yol haritasını açıkladığı gibi, uluslararası seyahatin geri dönebileceği en erken tarih 17 Mayıs. Johnson, 5 Nisan’a kadar Küresel Seyahat Görev Gücü’nden gelen girdilerle ülkeyi kararla ilgili en son bilgilerle güncelleyecek .

İngiltere hükümeti, bu hafta bir ihtiyati hareketle , uluslararası seyahatin yeniden başlamasını Temmuz ayına kadar erteleyebileceğini planladı . Yasa, Birleşik Krallık’ı temel olmayan bir nedenle terk etmeye çalışan herkesin 5.000 sterlin para cezasına çarptırılmasını sağlayabilir.

anadolujet 21

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.