Latest Posts

Türk Hava Yolları Giresun ve Ordu’nun Köylerinde Yaşayan Çocukları Uçakla Tanıştırdı

86 / 100

Türk Hava Yolları Giresun ve Ordu’nun Köylerinde Yaşayan Çocukları Uçakla Tanıştırdı

            Giresun ve Ordu’nun köylerinde yaşayan ve hayatlarında hiç uçağa binmemiş 46 çocuk Türk Hava Yolları Ordu – Giresun ofisinin hayata geçirdiği projeyle havacılıkla tanıştı. Bayrak taşıyıcının İstanbul’dan havalanan ve Ordu – Giresun Havalimanı’nda çocuklar ile buluşan uçağının sefer sayısı ise bu özel gün için TK1920 olarak düzenlendi.

türk hava yolları

Ordu’nun Yokuşdibi Köyü İlköğretim Okulu ve Giresun’un Çatak Köyü İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 10-12 yaş arası 46 öğrenci (23+23) kendi isimleriyle düzenlenmiş biniş kartlarını alarak Türk Hava Yolları’nın Ordu- Giresun Havalimanı’na gelen uçağına bindi. Hayatlarında ilk kez uçağa binen çocuklar pilot ve kabin memurlarıyla tanışarak derste çizdikleri havacılık temalı resimleri uçuş ekibine hediye etti.  Uçağın Kaptan Pilotu uçakta bulunan çocuklar için yaptığı özel anonsta “Yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklar, kanatlarınız hep açık ve hayalleriniz daima yükseklerde olsun.” mesajını verdi.

 Havalimanında geçirdikleri bir günde havalimanı kulesinden yer hizmetlerine kadar pek çok noktada Türk Hava Yolları çalışanları ile birlikte havacılığı deneyimleyen çocuklar daha sonra Ordu Boztepe’yi ve Giresun Kalesi’ni gezerek eğlenceli bir gün geçirdi. Türk Hava Yolları ailesinin hazırladığı özel hediyeler ise çocukların mutluluğuna mutluluk kattı.

türk hava yolları

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 371 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 284 uluslararası olmak üzere dünyanın 128 ülkesindeki 334 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır.

Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

türk hava yolları

Latest Posts

POPULER