Latest Posts

Türk Hava Yolları dijital sağlık cüzdanı IATA Travel Pass ile pilot uygulama başlatarak yolcularının seyahat deneyimini kolaylaştırıyor

Geçtiğimiz yıl içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan, özellikle de havacılık sektöründe olumsuz etkiler bırakan COVID-19 salgınına karşı küresel havacılık endüstrisi tarafından yeni tedbirler alınmaya devam ediyor.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları, pandemi sürecinde attığı önemli adımlar ve yürüttüğü başarılı operasyonlarla bu unvanını koruyor. Deneyimli ekibi ve inovatif bakış açısıyla misafirlerine sunduğu yeni teknolojik hizmetler ve üstün hijyen tedbirleri sayesinde küresel değerlendirme kuruluşlarınca ödüllendirilen bayrak taşıyıcı, IATA Travel Pass uygulamasıyla bir pilot çalışma gerçekleştirerek yolcuların sağlık dokümanlarıyla seyahat bilgilerinin entegrasyonunu sağlayacak.

Türk Hava Yolları yolcuları uygulama üzerinde dijital pasaportlarını oluşturarak, test ve aşı sertifikalarını temin edebilecekler. Böylece seyahat edecekleri rota için uçuşa kabul doğrulamasını rahatça yapabilecek, seyahatlerini kolaylaştırmak için test veya aşı sertifikalarını havayolları ve ilgili ülke otoriteleriyle paylaşabilecekler.

Türk Hava Yolları seyahat cüzdanı uygulamalarını belirlenen destinasyonlarda test ettikten sonra, gerekli altyapı entegrasyonlarını da tamamlayarak seyahat dokümanı kontrolünü tüm uçuş ağında dijitalleştirmeyi planlıyor.

COVID-19 döneminde yaşanacak belirsizlikleri minimuma indirerek yolcu memnuniyetine katkı sağlaması beklenen bu girişimleri ile Türk Hava Yolları, yolcularına akıcı ve zahmetsiz bir seyahat deneyimi sunmayı hedefliyor.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 361 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 269 uluslararası olmak üzere dünyanın 127 ülkesindeki 319 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve benzersiz hizmet sunan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi çok sayıda ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 195 ülkedeki 1.250’nin üzerinde havalimanına 19.000’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) olan Juneyao Airlines tarafından da, yine bu kapsamda bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

WhatsApp Image 2021 05 21 at 10.32.23

Latest Posts

POPULER