Latest Posts

Türk Hava Yolları de-icing ve anti-icing işlemleri

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, kış mevsiminin getirmiş olduğu olumsuz hava şartları sebebiyle uçuş güvenliğini riske atmamak adına çeşitli önlemler alıyor. Misafirlerinin uçuş emniyetini ve konforlu seyahatini kendisine öncelikli hedef edinen bayrak taşıyıcı, zorlu hava koşullarında uçakların performansını korumak için uçaklara iniş-kalkış öncesi ve sonrasında çeşitli işlemler uyguluyor.

Bu işlemlerin en önemlileri de-icing ve anti-icing işlemleri. En basit tanımıyla uçağın buzlanmanın ve soğuğun olumsuz etkilerinden korumak olarak ifade edilen bu işlemler, uçağın dış yüzeyinde bulunan buz, don ve kar buz çözücü bir sıvı yardımıyla temizleniyor ve özellikle uçağın kanat ve kuyruk yüzeylerinde oluşan bu buzlanmanın temizlenmesi uçuş emniyetini güvenli hale getiriyor.

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirketi Türk Hava Yolları da uçaklarına yaptırdığı bu işlemlerle, misafirlerine seyahatlerini güvenli ve konforlu bir şekilde geçirme ayrıcalığı sunuyor.

Şu ana kadar;

15 ocak 51 uçak
16 ocak 23 uçak
17 ocak 51 ( şimdiye kadar alan) uçak de-icing uygulaması almıştır.

Genel olarak operasyonda bir aksama yaşanmadı.
Kar yağışı beklentisi de ara ara seyrek olarak devam edecek. Operasyonu aksatması beklenmiyor.

Telegram Kanalımız https://t.me/aeroportist

Resim
ResimResimResim
image

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.