Latest Posts

Turizmin Yeni Parlayan Yıldızı “Kongre Otelleri”

Turizmin Yeni Parlayan Yıldızı “Kongre Otelleri”

Türkiye, dünyanın neredeyse tüm şehirlerine ulaşım olanakları, iklimi ve birinci sınıf konaklama tesisi yönünden zengin seçeneklere sahip olması ile sadece tatil amaçlı değil, iş amaçlı ülke ziyaretleri için de en çok tercih edilen yerlerden biridir. Dünya bazından, ülke ölçeğine indirdiğimiz zamansa, bir şehirden bir şehre iş amaçlı seyahat edecek konukları, birbirinden lüks ve iş olanaklarına sahip tesisler karşılamaktadır. Dünyanın en büyük turizm destinasyonları arasında önemli bir yere sahip olan İstanbul, Ege Bölgesi’nin kalbi İzmir ve ülkemizin bel kemiği başkentimiz Ankara, kongre otelleri yönünden en zengin şehirler arasında yer alırken, turizm zenginliği ile ön plana çıkan şehirlerimizin tamamı ve diğer büyük şehirlerimizde de iş hizmetleri yönünden zengin olanaklara sahip pek çok tesis hizmet vermektedir.

Kongre otelleri, farklı büyüklükte toplantı salonları, konferans salonları, fuaye alanları ve iş merkezleri ile iş amacı ile bir araya gelen konukların ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılamayı amaç edinmektedir. Şık, konforlu ve lüks olanaklarla donatılan bu tesislerde, konuklara iş harici zamanlarda keyifli zaman geçirmeleri için havuz, SPA, sağlık hizmetleri ve özel restoranlar gibi pek çok ekstra olanak sunulmaktadır. Siz de iş seyahatiniz sırasında konforu bulmak ya da iş amaçlı şehrinize gelecek ziyaretçilerinizi en iyi şekilde ağırlamak için otelleri.net adresini ziyaret edebilir, en iyi kongre otelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir İş Seyahatinden Çok Daha Ötesi “ Akdeniz’in Turizm Beldelerinde Hizmet Veren Kongre Otelleri”

İş amaçlı seyahatlerde dahi Akdeniz’in eşsiz doğasından, masmavi denizinden ve tesislerinin sunduğu birbirinden özel hizmetlerden etkilenmemek mümkün değildir. Bölgede yer alan kongre otelleri, zengin iş hizmetlerinin yanı sıra farklı amaçlı seyahatlerde de konuklarını ağırlamayı amaç edindiği için, tesis bünyesinde havuz ve plaj olanakları, SPA – masaj seçenekleri, zengin açık büfeler ve birbirinden özel restoranlar gibi pek çok seçenek konukları beklemektedir. Siz de iş seyahatiniz sırasında bu hizmetlere sahip bir tesisi tercih ederek, hem iş hem de tatili aynı anda yaşayabilir, boş zamanlarınızı keyifli bir konaklama deneyimine dönüştürebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ın kongre turizminde dikkat çeken tesisi Acapulco Resort Convention Spa, turistik amaçlı şehri ziyaret eden konukları kadar, iş seyahatlerinizi de kusursuz kılmak adına özenli bir hizmet vermektedir. Tesis içerisinde yer alan kongre merkezi, 14.000 m2 alana sahip olup, bağımsız iki bölümden, 18 tam donanımlı toplantı salonundan ve 3 büyük fuaye alanından oluşmaktadır.

Kıbrıs Bafra’nın gözde tesisleri arasında yer alan Concorde Luxury Resort & Casino & Convention & Spa da hem iş hem de turistik odaklı seyahatler için en ideal tesisler arasında yer almaktadır. Ultra her şey dahil iş hizmetleri ile ön plana çıkan tesisin kongre merkezi içerisinde ana salon haricinde 11 adet toplantı salonu, oditoryum konferans salonu ve dış alan yer almaktadır.

Akdeniz’in gözde iş merkezlerinden Antalya’da hizmet veren Limak Lara Deluxe Hotel & Resort, eksiksiz yaz tatili olanaklarının yanı sıra iş amaçlı seyahatlerinizde de sizleri eksiksiz bir hizmet politikası ile ağırlamaktadır. Tesis bünyesinde 9 adet tam donanımlı toplantı salonu ve 1 adet genel alan konuklarına hizmet vermektedir.

Antalya Kemer’de iş seyahatlerinizi bir anda kusursuz bir tatil deneyimine dönüştürecek olan Mirage Park Resort, hem siz hem de konuklarınız için en güzel seçenekler arasında yer almaktadır. Günümüzün iş gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan kongre ve iş merkezi alanı içerisinde 14 adet tam donanımlı toplantı salonu ve 1 adet konferans salonu bulunmaktadır.

Golf severlerin ve lüks tatilleri tercih edenlerin Belek’teki ilk tercihleri arasında yer alan Titanic Deluxe Golf Belek, tatil odaklı konaklama hizmetlerinin yanı sıra eksiksiz iş hizmetleriyle de konuklarından tam not almaktadır. Tesis içerisinde yer alan kongre merkezinde, 13 adet farklı büyüklükte toplantı salonu, 3 adet ana salon ve 2 adet fuaye alanı hizmet vermektedir.

İstanbul’un En İyi Kongre Otelleri

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul, iş dünyasının da kalbi konumunda yer almaktadır. Hem ülke içinden hem de yurt dışından yıl boyu yoğun ziyaret alan şehir, yerli ve yabancı konuklarına zengin iş hizmetleri ve lüks konaklama seçenekleri vadetmektedir. Hem Anadolu Yakası’nda hem de Avrupa Yakası’nda pek çok kongre oteli hizmet vermektedir.

İstanbul’un merkez ilçeleri arasında yer alan Şişli’de iş amaçlı seyahatlerinizi kusursuz bir deneyime dönüştürecek olan Grand Cevahir Hotel Convention Center, İstanbul’un ilk en büyük kongre merkezi olma özelliğine sahiptir. Tesis bünyesinde konuklar için 22 adet toplantı salonu, 8 adet simultane odası, 2 katlı geniş fuaye alanı, oditoryum salonu ve balo salonu bulunmaktadır.

İstanbul’un havalimanına sahip ilçesi Pendik’te konuklarını ağırlayan The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, merkezi konumu ve özel iş hizmetleri ile ön plana çıkan tesisler arasında yer almaktadır. Tesisin kongre merkezi içerisinde 55 toplantı salonunun yanı sıra geniş fuaye alanları, mola terasları ve özel etkinlik alanları yer almaktadır.

Anadolu Yakası’nın merkez semtlerinden Bostancı’da ulaşım seçenekleri yönünden zengin alternatiflere sahip bir bölgede hizmet veren Dedeman Bostancı İstanbul Hotel & Convention Center, şehirde iş amaçlı konaklamalarda avantaj sağlayan tesisler arasında yer almaktadır. Tesis bünyesinde 13 farklı toplantı salonu bulunmaktadır.

Avrupa Yakası’nın en iyi iş otelleri arasında yer alan Elite World Business Hotel, merkezi konumu ve iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik tasarımları ile dikkat çekmektedir. Tesis bünyesinde gün ışığı alan ve tam donanımlı 9 toplantı salonun yanı sıra 2 adet balo salonu hizmet vermektedir.

Maltepe sahilde merkezi konumunun yanı sıra eşsiz adalar manzarası ile iş seyahatlerinizi keyifli kılan Cevahir Hotel İstanbul Asia, lüks mimarisi ve kullanışlı dizaynı ile kusursuz bir hizmet vadetmektedir. Tesis içerisinde yer alan iş merkezi bünyesinde 8 adet tam donanımlı toplantı salonu ve 1 adet balo salonu bulunmaktadır.

Türkiye’nin Dört Bir Yanında En Başarılı Toplantılar İçin Tercih Edebileceğiniz Kongre Otelleri

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm şehir merkezlerinde en başarılı toplantıları kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için birbirinden özel olanaklara sahip tesisler hizmet vermektedir. Farklı büyüklüklerdeki toplantı salonları, teknik ve teknolojik araçlarla donatılmış olup, ihtiyacınız olan tüm detaylar gözetilerek tasarlanmaktadır. Siz de iş seyahatinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamak için gideceğiniz şehirdeki en iyi kongre otelleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, yazımızın devamını okumanız yeterlidir.

İzmir Balçova’da termal özelliklerinin yanı sıra iş hizmetleriyle de ön plana çıkan Kaya İzmir Thermal & Convention, iş toplantılarından kalan zamanlarınızda ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek olanaklar sunmaktadır. Tesisin kongre merkezinde ise 14 farklı büyüklükte tam donanımlı toplantı salonu hizmet vermektedir.

Ankara’da kusursuz iş toplantılarınızı gerçekleştirirken, sağlıklı ve konforlu olanaklarıyla da sizleri ağırlayacak olan Çam Hotel Thermal Resort & Spa Convention Center, sunduğu kusursuz olanaklarla dikkat çekmektedir. Tesis bünyesinde iş amaçlı ziyaretleriniz için 12 adet tam donanımlı toplantı salonu bulunmaktadır.

Konya’da kusursuz iş toplantılarının vazgeçilmez tesisi Bayır Diamond Hotel & Convention Center Konya, merkezi konum avantajını lüks olanaklarla değerlendirmenize olanak sunmaktadır. Tesisin kongre merkezi içerisinde 7 adet modern dekorasyona sahip toplantı salonu ve özel fuaye alanları hizmet vermektedir.

İş dünyasının merkezleri arasında yer alan Bursa’da hizmet veren Hilton Bursa Convention Center & Spa, iş seyahatlerinizi özel kılan olanakları ile dikkat çekmektedir. Tesisin kongre merkezinde ise en keyifli toplantılarınız için 12 adet farklı toplantı salonu ve 812 m2 alana sahip dış alanın yanı sıra balo salonu bulunmaktadır.

Kongre Otelleri ve Sadece Toplantı Salonu Olan Otellerin Farkı Nedir?

İş odaklı kurulan ya da çeşitli hizmet seçenekleri arasında iş hizmetlerine odaklı seçeneklerle tasarlanan kongre otelleri, yalnızca toplantı salonlarına değil, aynı zamanda fuaye alanlarından iş merkezlerine, mola alanlarından konferans salonlarına kadar iş seyahatinizde ihtiyaç hissedebileceğiniz pek çok olanağa sahiptir. Bu tesisler içerisinde aynı zamanda iş organizasyonları konusunda deneyimli bir ekip çalışmaktadır. Özellikle büyük organizasyonlarınız ve iş toplantılarınız için kongre otelleri arasından seçiminizi yapmanız önerilmektedir.

audience 1677028 640 e1590074053116

Latest Posts

POPULER