Latest Posts

TOHUM OTİZM VAKFI ÖĞRENCİLERİ’NDEN “ÖĞRETMENLERİNE” VE “TÜM ÖĞRETMENLERE” ÖZEL BİLEKLİK!

87 / 100

TOHUM OTİZM VAKFI ÖĞRENCİLERİ’NDEN “ÖĞRETMENLERİNE” VE “TÜM ÖĞRETMENLERE” ÖZEL BİLEKLİK! 

Tohum Otizm Vakfı öğrencileri, Tohum Otizm Vakfı eğitim programı dâhiline giren Pour La Bonte Atölye’de öğretmenleri için bileklikler tasarladı; “öğretmenlerine” ve “tüm öğretmenlere” özel hazırladıkları bileklikler ile 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı! 

Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel bir farklılık olan otizmin tek çaresi erken tanı ve yoğun özel eğitimdir. Otizmin görülme sıklığı günümüzde çok büyük bir hızla artmakta, otizmin ne olduğu ise hala bilinmemekte! Otizme farkındalık yaratmak, Tohum Otizm Vakfı öğrencilerinin eğitim bursunu, istihdamını desteklemek amacıyla kurulan Pour La Bonte, Tohum Otizm Vakfı’nın eğitim programı dâhiline giren Pour La Bonte Atölye’de otizmli bireyler tarafından üretilen bileklikler ile daha çok otizmli bireyin hayatına dokunmakta.

tohum otizm

Otizmli bireyler tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü Koleksiyonu’ndan alarak hem öğretmeninizin öğretmenler gününü bu çok özel bileklikler ile kutlayabilir, hem de otizmli bireylerin eğitimlerini ve istihdama katılmalarını destekleyebilirsiniz!

Tohum Otizm Vakfı öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü, Pour La Bonte Atölye’de öğretmenleri için hazırladıkları çok özel bileklikler ile kutladı! Öğretmenler Günü için hazırladıkları bileklikleri öğretmenlerine hediye eden Tohum Otizm Vakfı öğrencilerinin hazırladığı bilekliklerden özel olarak üretilen Öğretmenler Günü Koleksiyonu ise daha çok otizmli çocuğa eğitim desteği için satışa sunuldu!  Siz de otizmli bireyler tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü Koleksiyonu’ndan alarak hem öğretmeninizin öğretmenler gününü çok özel bir hediye ile kutlayabilir, hem de otizmli bireylerin eğitimlerini ve istihdama katılmalarını destekleyebilirsiniz! Üretilen bilekliklerden alarak otizmli çocukların eğitimini ve istihdama katılmalarını desteklemek için:  www.pourlabonte.com    

Pour La Bonte Hakkında

Pour La Bonte, 2018 yılında otizmli bireylerin eğitim, istihdam ve geleceğine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda toplumsal farkındalık çalışmaları yürütmektedir. Bileklik yapımının çocuklar üzerindeki olumlu etkisi üzerine Tohum Otizm Vakfı’nın eğitim programı dâhiline girmiştir.

Tohum Otizm Vakfı bünyesinde faaliyete geçen Pour La Bonte Atölye ’de, otizmli öğrencilere hem faaliyet alanı hem de istihdam sağlanmaktadır. Otizmli bireylerin hakları olan eğitimi aldıklarında çalışabildiklerini ve topluma faydalı bireyler olabileceklerini göstermek amacıyla Yüzde Yüz Farkındayız Projesi hayata geçirilmiştir. Aynı zamanda “Kardeşim İçin” projesi ile özel okul iş birlikleri ile otizmli bireylerin akranları arasında farkındalık yaratarak kaynaştırma programlarına destek olmaktadır. 2020 Mart itibariyle Uluslararası Gençlik Ödülü–Türkiye Sosyal Hizmet alanında stratejik ortak olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tohum Otizm Vakfı Hakkında: 

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “Otizm Spektrum Bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütmektedir.

tohum otizm

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.