Hava Kargo Hakkında Herşey
KargoKatar Kargo

THY Yaş Meyve Sebze ÜCRETLERİ

83 / 100

THY Yaş Meyve Sebze ÜCRETLERİ

Değerli İş Ortağımız, 01.04.2022 Tarihi itibariyle kullanabileceğiniz meyve-sebze özel ücretlerimiz ekte tarafınıza iletilmektedir.   İlgili ücretler Turkish Cargo tarafından yapılacak ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacaktır.   Meyve sebze ücretleri MMR durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir, bu nedenle MMR duyurularını takip etmeniz ve MMR da olan hatlar için satış ekibimizden ücret talep etmeniz önem arz etmektedir.

  İlgili ücretler rezervasyonu alınmış olsa dahi İstanbul Smartist ya da Anadolu depolarına henüz girişi sağlanmamış tüm meyve-sebze muhteviyatlı kargolar için geçerli olacaktır.   Önceki senelerde uygulanan no-show uygulamalarına ek olarak belirli hatlarda geçerli meyve-sebze no-show uygulası bu sene de geçerli olacaktır.     Uygulama kapsamı ve uygulama bilgileri ekte tarafınıza iletilmektedir.     Güzel bir sezon olmasını temenni ederiz.         

Uçuşa kısıtlı süre kala gerçekleşen rezervasyon düzensizlikleri, pazara sunulan sınırlı kapasitenin atıl kalmasına ve planlamada aksaklıklara neden olmaktadır.
Yaşanan kayıpların minimize edilmesi ve müşterilerimizin daha fazla kapasiteden yararlanabilmesi hedeflenmektedir.

Bu nedenle yakın takip ettiğimiz tonajlı meyve ve sebze rezervasyon değişikliklerine 01 Nisan 2022 – 31 Ekim 2022 tarihleri arasında belirlenen destinasyonlarda ek kurallar uygulanacaktır.

Aşağıdaki paylaşılan kapsam dâhilinde tespit edilen rezervasyonlar yayınlanacaktır. Rezervasyonlu olduğu seferde belirtilen durumlar kapsamında düzensizlik tespit edilen 1,5 ton/9m3 ve üzeri gönderiler için acentelerden belirtilen oranlarda ücret tahsil edilecektir.

THY Yaş Meyve Sebze

Bu ek kurallar sadece aşağıdaki hatlardaki meyve sebze rezervasyonları için geçerli olacaktır;
Geçerli Olacak Destinasyonlar
HKG
SIN
KUL
YYZ
DXB / DWC
YUL
YVR


Uygulama Kapsamı
Rezervasyon Değişiklikleri Hakkında Duyuru – (Meyve-Sebze Gönderileri)

İstanbul’daki sefer saatine kalan son 6 saat içerisinde iptal edilmesi/ötelenmesi/ %30 ve üzeri kg azaltım yapılması veya opsiyondan düşerek sistem tarafından otomatik iptal edilmesi
(Cancel due to LAT Miss)

İstanbul’daki sefer saatine kalan son 24 saat içerisinde iptal edilmesi/ötelenmesi/ %30 ve üzeri kg azaltım yapılması

İstanbul’daki sefer saatine kalan son 24-48 saat içerisinde iptal edilmesi/ötelenmesi/%30 ve üzeri kg azaltım yapılması

Uygulama Bilgileri:
a) İlgili bülten Türkiye’den uluslararası gönderi kabul edilen tüm gümrüklü istasyonlar için geçerlidir.


b) İlgili bülten Türk Hava Yolları’nın uçuş yaptığı yukarıda belirtilen hatlarda taşınan tüm uluslararası meyve-sebze taşımaları için uygulanacaktır.


c) Tüm rezervasyon iptal bildirimleri COMIS tarafından acentelerin sistemde kayıtlı e-posta adreslerine otomatik olarak iletilmektedir.


d) Kargo Satış temsilcileri ücret hesaplanması öncesinde kapsamdaki tüm rezervasyonları haftalık olarak ilgili acentelere iletecektir.


e) Acentelerin kendilerine iletilen tespite itiraz etmek istemesi durumunda, açıklamalarını destekleyici bilgi ve evrakla birlikte sunması gerekmektedir. Uygun görülen kontrol ve düzeltmeler tarafımızca yapılacaktır.


f) Rezervasyonların kontrolünde sistemdeki ağırlık ve hacim bilgileri dikkate alınacaktır.


g) Muhteviyatı bakımından Meyve – Sebze gönderisi olsa dahi 24 saat içerisinde değişim yapılan rezervasyonlar için standart no-show prosedürü uygulanacaktır.


h) İlgili bülten yukarıda belirtilen tarihler arasında geçerli olacaktır.


İ) Turkish Cargo bülten şart ve uygulama koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

THY Yaş Meyve Sebze

THY Yaş Meyve Sebze

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu