Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Teleport, ilk Airbus A321F uçağını teslim aldı

63 / 100

Teleport, ilk Airbus A321F uçağını teslim aldı

Teleport, Güneydoğu Asya’nın önde gelen hava lojistiği sağlayıcısıdır ve AirAsia Grubu’nun yatırım koluna ait bir lojistik girişimidir. Şirket, kargo taşımacıları, e-ticaret platformları, 3. taraf lojistik sağlayıcıları ve tüketiciler için hava lojistiğini optimize ederek Güneydoğu Asya’da zaman, para ve çaba tasarrufu sağlar. Bölgenin en büyük hava lojistiği ağına sahip olan Teleport, artan kargo kapasitesi ve AirAsia’nın geniş yolcu uçuş ağına özel erişimi sayesinde diğerlerinden daha iyi taşımacılık hizmeti sunar.

Teleport, genel ve özel kargo taşımacılığı sunar. Teleport charter, teleport priority, teleport fresh, teleport pharma ve teleport live gibi farklı ürünlerle hizmet verir. Ayrıca, işletmeler için bir uçtan diğerine teslimat hizmetleri de sağlamaktadır.

Teleport’un A321F modeli, Asya Pasifik bölgesini kapsayacak kapasite ve menzile sahip, böylece 24 saat içinde baştan sona güvenle teslimat yapabilir.

Teleport, havayolu kargo, e-ticaret ve tüketici hızlı teslimatı olmak üzere üç iş segmentinde faaliyet gösteriyor ve AirAsia’nın 204 uçağından faydalanarak 80 şehirden oluşan en büyük ASEAN kargo ağından yararlanıyor.

Teleport’un A321F modeli, bir seferde maksimum 27 ton ve 206 CBM yük taşıma kapasitesine sahip olup, ana güverte üzerinde 14 ve alt güverte üzerinde 10 adet ULD konumlandırma imkanı sunuyor.  A321F sınıfının en iyisi ve en maliyet etkin taşıyıcısı.

Bu kargo uçağının ilk uçuşları Kota Kinabalu ve Kuching’e yapılacak, ardından uluslararası uçuşlara başlayacak ve ilk rotası Hong Kong olacak!

Teleport, ilk Airbus A321F uçağını teslim aldı 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu