Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

TAV Havalimanları, Bonds & Loans Turkey Awards’ta beş ödüle layık görüldü

70 / 100

TAV Havalimanları, Bonds & Loans Turkey Awards’ta beş ödüle layık görüldü

2015’ten bu yana Tahvil, Kredi ve Sukuk Türkiye Ödülleri, Devlet, Kurumsal ve Finansal Kurum ihraççıları ve borç alanların en yenilikçi ve çığır açan anlaşmalarını ödüllendiriyor.

TAV Havalimanları, Shangri-la Bosphorus’ta düzenlenen törenle CEO Serkan Kaptan ve CEO/CFO Burcu Geriş’e takdim edilen Bonds&Loans Awards’ta beş ödül aldığı inanılmaz bir gece oldu.

Almatı, Antalya ve Medine finansman projeleri ödül listesinde yer aldı ve Tav finans ekibimiz iki kategoride de hak ettikleri kupaları aldı.

TAV finans ekibi de iki ayrı kategoride ödüllendirildi.⠀ Gündüz düzenlenen konferansta Burcu Geriş, Türkiye’de altyapı sektöründe finansman ve satınalma eğilimleri ve beklentiler üzerine düzenlenen panelde yer aldı.

Kusursuz geçmiş performansı, başarılı iş modeli ve ekiplerin bitmeyen çabaları, zorlu küresel ekonomik koşullarda bile TAV’ın büyümemizi mümkün kıldı.

Shangri-la Bosphorus’ta düzenlenen etkinlik sermaye piyasaları ve finans sektöründen 500’den fazla yöneticiyi bir araya getirdi.

TAV Havalimanları, Bonds & Loans Turkey Awards'ta beş ödüle layık görüldü 8 Aralık 2023
TAV Havalimanları, Bonds & Loans Turkey Awards'ta beş ödüle layık görüldü 8 Aralık 2023
TAV Havalimanları, Bonds & Loans Turkey Awards'ta beş ödüle layık görüldü 8 Aralık 2023

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu