Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Singapur Hava Yolları – Sağlığınız ve Güvenliğiniz için Alınan Tedbirler

SİNGAPUR HAVA YOLLARI VE SILKAIR OLARAK
SAĞLIĞINIZI KORUMAK İÇİN ÖNEMLİ TEDBİRLER ALDI

Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana, temizlik kurallarını geliştirdi ve sizi güvende tutmak için gerekli önlemleri aldı.


Sizlerin sağlığı ve güvenliği için aldığımız bu önlemlerin, Singapur Hava Yolları ve SilkAir yolculuk deneyiminize getirdiği geçici sınırlandırmalardan dolayı özür diliyor.


Bizimle paylaştıkları basın bülteni aşağıdadır.

Yolcularımızın ve mürettebatımızın sağlığı bizim önceliğimizdir. Covid-19 salgınının başlangıcından
bu yana, temizlik kurallarımızı geliştirdik ve sizi güvende tutmak için gerekli önlemleri aldık.

Tüm uçuşlarımızda en yüksek seviyede hizmet sunmaya bağlılığımızı yinelemekten mutluluk duyuyoruz.

GELİŞTİRİLMİŞ KABİN TEMİZLİĞİMİZ

Singapur Hava Yolları ve SilkAir uçaklarımız, uçuştan önce kapsamlı bir temizlik sürecinden geçmektedir. Her kabin sınıfı dikkatlice temizlendikten sonra, pencereler, tepsi masaları, el cihazları, uçak içi eğlence ekranları, lavabolar ve mutfaklar gibi ortak yüzeyler güçlü bir dezenfektanla temizlenir. Kulaklıklar, koltuk başlıkları, yastık kılıfları, çarşaflar ve battaniyeler her uçuştan sonra değiştirilir ve kullanılan tüm çamaşırlar yüksek sıcaklıklarda yıkanır.

Eğer uçuşlarımızın birinde teşhis konmuş Covid-19 vakası olur ise, derinlemesine temizlik prosedürlerimiz devreye girer. Bu prosedürler normal işlemden beş kat daha uzun sürer ve tüm kabine dezenfektan püskürtülerek her yere ulaşması sağlanır.

HEPA FİLTRE SİSTEMİMİZ

Tüm uçaklarımız, havadaki mikropların %99.99’dan fazlasını etkili bir şekilde filtreleyen ve hastane ameliyathanelerinde kullanılanlara benzer bir performansa sahip olan Yüksek Verimli Partikül Hava (HEPA) Filtreleri ile donatılmıştır. Kabin hava dolaşımı daimidir ve hava her 2-3 dakikada bir (veya saatte 20-30 kez) yenilenir. Tüm bunlar yolcularımıza daha güvenli ve konforlu bir ortam sağlar.

KABİN MÜRETTEBATI VE PİLOTLARIMIZ İÇİN TEDBİRLER

Her uçuştan önce kabin ekibimiz ve pilotlarımızın ateşi ölçülür. Eğer personelimizden biri kendini rahatsız hissederse derhal bir doktora görünür. Kabin ekibimize uçakta kullanılmak üzere cerrahi maskeler, eldivenler ve el dezenfektanları da sağlanmaktadır.

UÇAK İÇİ HİZMETLERDE DÜZENLEMELER

Singapur Hava Yolları ve SilkAir olarak, COVID-19 salgını sırasında uçak içinde etkileşimi sınırlamak, müşterilerimizin ve mürettebatımızın sağlığını korumak için çeşitli önlemler aldık. Bu önlemler, tüm uçuşlarda uçak içi hizmetlerimizde bazı değişikliklere neden oldu. Düzenleyiciler tarafından gerekli görülmesi halinde uçuşlarımızda ek değişiklikler yaparak seyahat şartlarınızı geliştirmeye devam edeceğiz.

YİYECEK VE İÇECEK İKRAMINDA DÜZENLEMELER

Singapur’a varan tüm uçuşlarda Book The Cook servisi de dahil olmak üzere yemeklerin ön siparişi geçici olarak askıya alınmıştır. Singapur çıkışlı uçuşlarda ise sınırlı Book The Cook menü seçeneğinden tercih yapma imkanınız olacaktır.

  • Özel yemek talebi olan yolcularımız, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) yönergelerine göre düzenlenmiş listeden tercih yapabilirler. Bu yemekler talep üzerine sunulacaktır.
  • First Class ve Business Class yemekleri, Singapur’daki düzenlemeler uyarınca tek tepsili bir sunum olarak ikram edilecektir. Bu ikram, bir meze, bir ana yemek ve bir tatlıdan oluşacaktır.
  • Tüm sınıflardaki alkol ikramları düzenlenmiş, satay, peynir ve meyve ikramları da First ve Business Class’ta geçici olarak askıya alınmıştır.

UÇAK İÇİ YARDIMCI HİZMETLERDE DÜZENLEMELER

  • Karşılama esnasında sunulan tüm sıcak havlu hizmetleri geçici olarak askıya alınmıştır.
  • Menü kartları, dergiler ve diğer ürünler koltuk arkasındaki ceplerden kaldırılmıştır.
  • Uçak içi ürün satışları tüm uçuşlar için askıya alınmıştır. Ancak, yolcularımız KrisShop ürünlerini online olarak satın alarak uçak içinde teslim alabilirler.
  • Kulak tıkaçları, göz bantları, terlikler, çoraplar ve diş temizliği kitleri dahil olmak üzere başlıca kitler, seçili uçuşlarda ve sınıflarda sunulmaya devam edecektir.
  • Singapur’a varan tüm uçuşlarda gazete ve dergiler geçici olarak sağlanamayacaktır.
  • Singapur çıkışlı uçuşlarda daha az sayıda gazete sunulacak, ancak dergiler artık sunulmayacaktır.

Sizlerin sağlığı ve güvenliği için aldığımız bu önlemlerin, Singapur Hava Yolları ve SilkAir olarak yolculuk deneyiminize getirdiğimiz geçici sınırlandırmalardan dolayı özür dileriz. Tüm uçuşlarımızda en yüksek seviyede hizmet sunmaya bağlılığımızı yinelemekten mutluluk duyuyoruz.

Singapur Hava Yolları - Sağlığınız ve Güvenliğiniz için Alınan Tedbirler 4 Haziran 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu