81 / 100

Sabiha Gökçen Hava Kargoda Öne Çıkıyor

İstanbul’da hem yolcu hem de kargo hizmeti veren iki havalimanından birisi olan Sabiha Gökçen Havalimanı kargo hizmetleri ile dikkatimizi çekti.

Turkish Cargo Satış Direktörü Ahmet Kaya bey, geçen hafta Sabiha Gökçen kargo ekibini ziyaret etmiş ve pandemi öncesine göre 2021’deki %97’lik gelir artışı için sosyal medyada kutlamıştı.

Biz de bu doğrultuda emeği geçen ve destek veren herkesi tebrik ederiz.

Sabiha Gökçen Havalimanı neden önemli?

Bildiğiniz gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’nın öne çıkması sadece kargoda değil yolcu trafiğinde de paralel olarak gözlemlenmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı daha cazib bir havalimanı haline gelmektedir.

Hava kargo olarak değerlendirirsek temel başlıklar, lokasyon, frekanslar, uygun fiyat, yeni hatlar ve gümrük sebebiyle Sabiha Gökçen havalimanı acentalar ve firmalar tarafından geçmişe göre daha çok tercih edilmeye başlandı.

Not: Bunlar kendi düşüncelerim olup, yatırım önerisi değildir )

Konuyu biraz daha açarsak;

Lokasyon olarak; Bursa ve Kocaeli gibi sanayi şehirlerine yakınlığı, ulaşım kolaylığı göz önüne alındığında artı bir değer olarak öne çıktı.

Bilinirliği arttı; Sabiha Gökçen‘den bir çok destinasyona aktarmalı ve aktarmasız yeni uçuşlar başladı. Bu uçuşların sıklığı arttrıldı.

Navlunlar; dar gövde ve lowcost havayolları sebebiyle artan maliyetlere karşı avantaj sağlayacak şekilde düşük seyretti.

Gümrük ve kargo alanı oldukça basit ve kullanışlı olduğunda, ayrıca yoğunluğu nispeten daha hafif olması sebebiyle işlemler kısa sürede tamamlanmaktadır.

Havalimanı ve çevresindeki kira gideri, ofis, terminal gibi maliyetler daha uygun olduğu için daha fazla acente tarafından tercih edilmektedir.

Bir de belirtmek istediğim de e-ticaretin ülkemizde de hızla artıyor olması.

Sabiha Gökçen tamda mikro ihracat etgb ve kurye taşımacılığı yapan yapan firmaların ilk tercihi oldu.

Son sözüm insana, değerli çalışanlara. Bu başarıda çalışanların çok emeği var.

Kutlarım hepsini

Sabiha Gökçen Hava Kargo
Sabiha Gökçen Hava Kargo